Arama
Arama Sonuçları
Erdoğan: En düşük memur maaşı 22 bin lira olacak
Ekonomiye ilişkin mesajlar veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışanları enflasyona ezdirmediklerini söyledi. Temmuz ayında en düşük memur maaşının 22 bin liraya yükseleceğini açıklayan Erdoğan, ''Memur maaşlarındaki artış otomatik olarak emekliliklere de yansıyacak.'' dedi.
Covid-19 küresel bir sorun olmaktan çıktı
DSÖ dünyanın birçok ülkesinde ortaya çıkan ve milyonlarca insanın ölümüne neden olan Covid-19 pandemisinin artık küresel bir sağlık sorunu olmadığını bildirdi.
Sağlık Bakanlığı koronavirüs tablosunu açıkladı
Sağlık Bakanlığı, son 5 ayın koronavirüs tablosunu açıkladı. Buna göre Kasım - Mart ayları arasında 179 bin 371 yeni vakaya rastlandı. Covid-19 kaynaklı can kaybı ise 844 oldu.
Pandemide ve depremlerde ölen sağlık çalışanları Urfa’da anıldı
Şanlıurfa Tabip Odası, pandemi döneminde ve 6 Şubat’taki depremlerde hayatını kaybeden sağlık çalışanlarını saygı duruşu ile andı.
Vali Ayhan’dan 14 Mart Tıp Bayramı mesajı
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Deprem sonrası enfeksiyon riskine karşı dikkat!
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Reşat Ceylan, depremle birlikte bozulan çevre koşulları ve yaşanılan travmaların zamanla birçok enfeksiyon hastalığının oluşmasına neden olabileceğini belirterek, uyarılarda bulundu.
Vatandaş şifayı aktarda arıyor
Şanlıurfa’da havaların soğumasıyla birlikte mevsimsel hastalıklarda dikkat çeken artış görülüyor. Piyasadaki ilaç sıkıntısı nedeniyle vatandaşlar şifayı bitkilerde arıyor. Vatandaşlar kentin tarihi çarşılar bölgesindeki aktarlara koşarken ıhlamur, ada çayı, hibiskus, zencefil, zerdeçal ve çubuk tarçın gibi ürünler yoğun talep görüyor.
Urfa'da veremle savaşın önemi anlatıldı
Harran Üniversitesi Hastanesi Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Şerif Kurtuluş, Şanlıurfa’da sığınmacıların verem hastalığını artırmadığını bilimsel verilerle ortaya koyarken, verem hastalarının tedavide ilaç temini konusunda sağlık camiası ile iş birliğini arttırması gerektiğine dikkati çekti.
Uzmanından hastalıklardan korunma tavsiyeleri
Dr. Murat Turhan, havaların soğumaya başlamasıyla grip ve bronşit gibi solunum yolu hastalıklarında artış görüldüğünü belirterek, ebeveynlere çocukları mevsim geçişlerinde hastalıklardan korunma yolları hakkında bilgiler verdi.
Bugün 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü
Birleşmiş Milletler tarafından yayınlanan yeni rapora göre, her saat başı ortalama 5’ten fazla kadın ve kız çocuğu yakın partneri veya diğer aile üyeleri tarafından öldürülüyor. Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun verilerine göre, Türkiye’de geçen yıl öldürülen kadın sayısı 348 iken, bu yıl 11 Kasım’a kadar 327 kadın, erkekler tarafından katledildi.
İki haftada 34 bin 204 yeni vaka tespit edildi
Sağlık Bakanlığı'nın açıkladığı bilgilere göre, 3-16 Ekim arasında 34 bin 204 korona virüsü testi pozitif çıktı ve 60 kişi virüs nedeniyle öldü.
Harran Üniversitesi Hastanesine birincilik ödülü
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Akif Altay ve ekibinin 31. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresinde sunduğu bildiri genel ortopedi dalında birincilik ödülü kazandı.
Bir haftada 22 binden fazla yeni vaka
Sağlık Bakanlığı korona virüsü salgınında 19-25 Eylül haftasına ilişkin resmi verileri açıkladı. Söz konusu tarihler arasında 22 bin 729 kişinin testi pozitif çıktı, 40 kişi virüs nedeniyle vefat etti.
Binali Yıldırım korona oldu!
AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Düzce programı sırasında gelişen semptomlar sonucu yaptırdığı Covid-19 test sonucunun pozitif çıktığını bildirdi. Yıldırım 2 yıl önce de koronavirüse yakalanmıştı.
Harran Üniversitesi Tıp Fakültesinden yayın başarısı
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Gastroenteroloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Savaş Cumali Efe, aşı olan karaciğer hastalarının koronavirüsü daha hafif atlattığını bilimsel olarak ortaya koydu. Efe’nin bu çalışması, uluslararası yayın yapan Journal of Autoimmunity dergisinde yayımlandı.
TBMM Başkanı Şentop koronavirüse yakalandı!
TBMM Başkanı Mustafa Şentop, korona testinin pozitif çıktığını sosyal medya hesabından duyurdu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca korona virüse yakalandı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada koronaya yakalandığını duyurdu.
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüse yakalandığını duyurdu
Son dakika haberine göre Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüse yakalandığını duyurdu. Bakan Koca sosyal medyadan yaptığı paylaşımda "Yakında arkadaşlarımın arasında olacağım" ifadelerini kullandı
Haftalık corona virüs tablosu açıklandı!
Türkiye'de 25 Temmuz-1 Ağustos haftasında 406 bin 322 kişinin corona virüs testi pozitif çıktı, 337 kişi yaşamını yitirdi. Salgında günlük ortalama vaka sayısı 58 bin 46 olurken, günlük can kaybı ise bir önceki haftaya göre yüzde 114 arttı.
Artan vakalara karşı hatırlatma dozu uyarısı!
Şanlıurfa İl Sağlık Müdür Vekili Faruk Günak, vatandaşlara Kovid-19 aşısının hatırlatma dozunu yaptırmaları uyarısında bulundu.
Bakan Koca’dan yeniden kapanma açıklaması!
Sağlık Bakanı Koca, Covid-19 vakalarında 40 kat artış yaşandığını söylerken hastane yükünde henüz ciddi bir artış olmadığını kaydetti. Koca, yeniden kapanma ve benzeri durumların olmayacağının da altını çizdi.
Centaurus varyantı geliyor!
Dünya çapında 6.3 milyondan fazla insanın ölümüne sebep olan Covid-19 yeni mutasyon ve varyantlarla hızla yayılmaya devam ediyor. Bilim insanları ilk olarak Mayıs ayında tespit edilen ve Centaurus varyantının endişe yarattığını duyurdu.
TTB’den sağlıkta şiddete imza kampanyası
TTB Merkez Konseyi, sağlıkta şiddete karşı taleplerini sıraladı. Yaşanan olaylara ilişkin de imza kampanyası başlatıldı.
Yeni hatırlatma dozu randevusu açıldı
Son aşısının üzerinden 6 ay geçenler hatırlatma dozunu yaptırabilecek.
Hilvan kaymakamı koronavirüse yakalandı!
Hilvan Kaymakamı Coşkun Doğan koronavirüse yakalandı.
Vaka sayıları arttı! TTB'den 'salgın' uyarısı
Vaka sayılarındaki artışa dikkat çeken Türk Tabipleri Birliği'nin açıklamasında, "Kapalı ortamlarda maskeye geri dönülmeli" denildi.
15 dakikada bulaşıyor! Bu hastalığa dikkat
Pandemide kapalı yerlerde geçirilen zamanın artmasıyla uyuz hastalığına yakalanan hasta oranı artış gösterdi. “Uyuz hastalığı insanlar arasında; yakın fiziksel temas aracılığıyla ya da eşyaların ortak kullanımı sebebiyle yayılım imkânı buluyor” diyen Çocuk Alerjisi ve İmmünoloji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Akçay, önemli açıklamalarda bulundu.
TÜRKİYE'YE SEYAHAT YASAĞINI KALDIRDI
Suudi Arabistan aralarında Türkiye'nin de olduğu 4 ülkeye seyahat yasağını kaldırdığını duyurdu.
Urfa’da sağlıkçılar isyan etti: Kötü sağlık sistemi kurgusunun mağduruyuz
Şanlıurfa’da sağlık çalışanları, hekimlerin geçtiğimiz aylardaki eylemleri sonrası, aile sağlığı merkezlerine sınıf düşürme cezası verilmesine tepki gösterdi.