Arama
Arama Sonuçları
Haliliye Belediyesi ÇEVREFEST'te sıfır atık başarısını paylaştı!
Şanlıurfa’da Sıfır Atık Belgesini alan ilk Belediye olan Haliliye Belediyesi, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından Ankara Millet Bahçesi'nde düzenlenen ÇEVREFEST'te yerini aldı. Sıfır atık projeleriyle örnek olan Haliliye Belediyesi, yoğun ilgi gördü.
Şanlıurfa’da Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri fuarı açıldı
Şanlıurfa Fuar Merkezi’nde 05-07 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri, ilk gün etkinlikleriyle büyük bir coşku ve katılımla başladı.
Şanlıurfa’da eğitimde çığır açacak fuar başlıyor
Şanlıurfa'da 5-7 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan Kariyer ve Mesleki Eğitim Günleri için Şanlıurfa İl Milli Eğitim Müdürlüğünce basın toplantısı gerçekleştirildi. Avrupa Birliği'nin finansal desteği ve KfW iş birliğiyle yürütülen SEUP kapsamında düzenlenecek olan fuar, Şanlıurfa Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek.
Londra'daki fuarda Şanlıurfalı fotoğrafçının eserleri sergilenecek
İngiltere’nin başkenti Londra’daki ünlü fotoğrafçılık fuarında bu yıl Şanlıurfalı fotoğrafçı Sinem Dişli’nin koleksiyonunda yer alan Göbeklitepe, Soğmatar ve Urfa güllesi eserleri de sergilenecek.
Şanlıurfa’da İnşaat ve Yapı Dekorasyon Fuarı kapılarını açtı
Türkiye’nin etkin fuarcılık şirketleri arasında yer alan Us Fuar tarafından organize edilen Şanlıurfa İnşaat ve Yapı Dekorasyon Fuarı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Kasım Gülpınar, Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi ve Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak’ın katılımıyla açıldı.
Karaköprü’de maddi hasarlı kaza
Karaköprü’de iki otomobilin çarpışması sonucu meydana gelen maddi hasarlı kazada, otomobillerden biri yan yattı.
Şanlıurfa’da trafik çilesi devam ediyor
Dün Karaköprü’de Fuar Merkezi yakınlarında bulunan trafik ışıklarının arızalanması nedeniyle trafik kilitlenmişti. İftar saatlerinde yaşanan arıza yüzünden uzun araç kuyrukları oluşmuştu. Bugün yine iftar saatine yakın aynı yerde trafik kilitlendi ve kilometrelerce araç kuyrukları oluştu.
Karaköprü’de trafik ışıkları arızalanınca trafik kilitlendi
Karaköprü’de Fuar Merkezi yakınlarında bulunan trafik ışıklarının arızalanması nedeniyle trafik kilitlendi. İftar saatlerinde yaşanan arıza yüzünden uzun araç kuyrukları oluştu.
Devlet yardımlarını tanıtacak fuar 22-23 Şubat’ta Şanlıurfa’da
Devletin vatandaşlara sunduğu kamu hizmetlerini anlatmak amacıyla Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı himayesinde gerçekleştirilen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri" bu kez 22-23 Şubat’ta Şanlıurfa’da yapılacak.
Şanlıurfa Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri Gıda Fuarında denetimlerini gerçekleştirdi
Şanlıurfa’da fuar merkezinde 12’incisi düzenlenen Gıda, Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya ve El Sanatları fuarında yapılan gıda denetimleri sonucunda çok sayıda ürüne el konuldu.
Başkan Beyazgül: Şanlıurfa fuar şehri olacak
Türkiye'nin 81 şehrinden gelen, 150 farklı firmanın katılımıyla düzenlenen ve yöresel lezzetlerin Şanlıurfalıların beğenisine sunulduğu 12. Gıda - Yöresel Ürünler - Hadiyelik Eşya - Tekstil - Giyim ve El Sanatları Fuarı kapılarını açtı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül de fuarı ziyaret ederek vatandaşlarla yakından ilgilenerek Şanlıurfa’nın fuar şehri olacağını kaydetti.
Şanlıurfa'da lezzet ve sanat buluşmasına yoğun ilgi
Türkiye’nin yöresel lezzetleri Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen fuarda sergilendi. Şanlıurfalılar hafta sonunda bu yıl 12’ncisi düzenlenen Gıda, Yöresel Ürünler, Hediyelik Eşya, Tekstil, Giyim ve El Sanatları fuarına akın etti.
Şanlıurfa’nın eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri EMITT’e tanıtılıyor
Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda Şanlıurfa standına olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Yöresel tescilli lezzetiyle gastronominin başkenti Şanlıurfa’nın damak çatlatan lezzetleri de fuarda oldukça beğenildi.
EMITT Fuarında Şanlıurfa ilgi odağı oldu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 27’ncisi düzenlenen dünyanın en büyük turizm fuarlarından biri olan Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'na (EMITT) katıldı.
Harran Üniversitesi geliştirdi! Yerli drone ile üründe verim artıyor
Harran Üniversitesinin geliştirdiği yerli üretim zirai insansız hava aracı (drone), tarımsal ilaçlama ve gübreleme işlemlerinde kolaylık sağlarken çiftçinin de verimini ikiye katlıyor. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Yılmaz, drone’lar sayesinde mısırda ikinci üründe 2 bin 500 kilo ürün aldıklarını belirterek, “Üreticinin aldığı bin 300- bin 400 kilo nerede, 2 bin 500 kilo mısır almak nerede?” dedi. Yılmaz, çiftçiye her türlü danışmanlığı ücretsiz yaptıklarını söyledi.
ŞURKAV sanal gerçeklik otobüsü köy okullarında
Şanlıurfa’nın önemli turizm noktaları, sanal gerçeklik gözlükleri ile köy okullarında öğrenim gören öğrencilere tanıtıldı.
TOGG yeni sedan modelini görücüye çıkarıyor
ABD'de düzenlenecek CES 2024 fuarına katılmaya hazırlanan Togg, ilk kez sahneye çıkarmaya hazırlandığı sedan modeliyle ilgili bir video paylaştı.
112 Acil Çağrı Merkezi 4 milyona yakın çağrı aldı
Şanlıurfa'da 2023 yılı içerisinde 112 Acil Çağrı Merkezi'ne toplamda 3 milyon 822 bin 457 çağrı geldi. Bu çağrıların yüzde 67'si asılsız olarak kayıtlara geçti. Asılsız çağrılardan dolayı ise 55 kişiye 68 bin 622 TL tutarında para cezası uygulandı.
112 Acil Çağrı Merkezi'ne 4 milyona yakın çağrı aldı
Şanlıurfa'da 2023 yılı içerisinde 112 Acil Çağrı Merkezi'ne toplamda 3 milyon 822 bin 457 çağrı geldi. Bu çağrıların yüzde 67'si asılsız olarak kayıtlara geçti. Asılsız çağrılardan dolayı ise 55 kişiye 68 bin 622 TL tutarında para cezası uygulandı.
Gıda ve Tarım Fuarı sona erdi
Şanlıurfa’da 7-10 Aralık tarihleri arasında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 9’uncu Gıda Tarım ve Hayvancılık fuarında vatandaşlara 100 bin tane fidan dağıtıldı.
Tarım fuarında 100 bin fidan dağıtıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 9’uncusu düzenlenen Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarında vatandaşlara 100 bin çam fidanı dağıtıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Fuarların bölgedeki vatandaşlara kolaylıklar sağladığını söyledi.
Tarım fuarı ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor
Bereketli tarım topraklarına sahip Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla düzenlenen 9. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı, ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda çiftçiler, ihtiyacı olan tüm tarım aletlerini bulma imkanına sahip oluyor.
Şanlıurfa'da tarım ve hayvancılık fuarı başladı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve ŞUTB destekleriyle, 7-10 Aralık tarihleri arasında Şanlıurfa Fuar Merkezinde ziyaretçilerine kapılarını açan 9. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nın açılışı düzenlenen törenle yapıldı.
10. Şanlıurfa Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı kapılarını açıyor
Bereketli tarım topraklarına sahip Şanlıurfa’da Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 7-10 Aralık tarihleri arasında 10. Gıda Tarım ve Hayvancılık Fuarı Şanlıurfa Fuar Merkezinde kapılarını açacak.
Kitap fuarına 310 bin kişi katıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin organizasyonuyla birçok yayın evi ve yazarın katıldığı 6. Ulusal Kitap Fuarını 310 bin kişi ziyaret etti. Bölgenin en büyük fuarı olma özelliğine sahip Kitap fuarında gençler kitapla buluşup yazarlarla sohbet etme imkanı buldu.
Başkan Beyazgül: Şanlıurfa emin ellerde
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Şanlıurfa Ulusal Kitap Fuarına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Kitap fuarına gelen öğrencilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, okuyan gençlerle birlikte Şanlıurfa’nın emin ellerde olduğunu söyledi. Beyazgül ayrıca, “Çocuklarımızın kitap alabilmeleri için 100 liralık kitap çeki dağıtıyoruz. Herkesi kitap fuarına davet ediyorum” dedi.
Urfa'da kitap fuarı kapılarını açtı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen 6. Şanlıurfa Ulusal Kitap Fuarı kapılarını açtı. Çok sayıda yayın evi ve yazarın katıldığı kitap fuarı 26 Kasım’a kadar açık kalacak. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, değişim için herkesin mutlaka kitap okuması gerektiğini söyledi.
Ünlü yazar ve şairler kitap fuarına katılacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan Ulusal Kitap Fuarında Ünlü Yazar ve Şairler okuyucularıyla buluşacak.
Şanlıurfa’da kitap fuarı 18 Kasım’da başlıyor
Şanlıurfa’da kitapseverlerin heyecanla beklediği kitap fuarı 18 Kasım’da başlıyor.
Şanlıurfa’nın turizmi değerlendirildi
Türkiye Turizm Geliştirme Ajansı Kurul Toplantısı Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak Başkanlığında gerçekleştirildi.