Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da 2 bin 500 konutun yapımına başlandı
Şanlıurfa’da dar gelirli ailelere yönelik yapılacak olan Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan “Şanlıurfa Kuzey Şehir” konut projesi için altyapı çalışmaları tamamlanarak Aşık-Öğütçü bölgesinde ilk etapta 2 bin 500 konutun yapımına başlandı. Çalışmalar tamamlandığında bölge bir uydu kent niteliğinde olacak.
Solmaz: Hastalar tarlada çalışırken toprakla haşır neşir olup stresten uzaklaşıp deşarj oluyor
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki Alkol ve Madde Bağımlılığı Tedavi Merkezinde tedavi gören hastalar psikologlar eşliğinde çeşitli iş uğraş terapileri ile rehabilite ediliyor.
Haliliye’de kadınlar hem öğreniyor hem üretiyor
Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan millet evlerindeki kurslarla kadınların sosyal ve ekonomik hayatlarına katkı sunmaları amaçlanırken, meslek öğrenen kadınların bu kurslara ilgisi yoğun oluyor.
Haliliye’de kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık
Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan Millet Evlerindeki kurslar ile kadınlar meslek öğreniyor.
Urfa’da talep halinde bayan hastalar da tedavi olabilecek
Şanlıurfa’da, bağımlılıktan kurtulmak isteyenlerin tedavi ve rehabilite edilebilecekleri tesisler erkek hastaların yanı sıra bayan hastalara da hizmet verecek.
Urfa’da kapalı psikiyatri servisi hizmete girdi
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yeni bir servis daha hizmete girdi.
Viranşehir yaz kurslarına yoğun ilgi
Viranşehir Belediyesinin futboldan basketbola, yüzmeden bilek güreşine, masa tenisinden voleybola kadar 13 farklı branşta açtığı yaz kursları yoğun ilgi görüyor. Kurslara katılan çocuk ve gençler, tatillerini verimli bir şekilde geçirirken, aynı zamanda yeni beceriler de kazanıyor.
Haliliye'de gençler yaz spor okullarına yoğun ilgi gösteriyor
Haliliye Belediyesi, salon sporları başta olmak üzere ilçe genelinde açılan kurslarla spora ve sporcuya destek oluyor. Bu kurslar ile sporla tanışma fırsatı yakalayan gençler, sunulan çeşitli spor dallarıyla hem ara tatili değerlendiriyor hem de sporla tanışıyor.
İki bakanlık deprem bölgesi için "eğitim protokolü" imzalayacak
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında yarın Malatya’da Afet Bölgesi Eğitim Destek Programı İş Birliği Protokolü imzalanacak. Protokol, Urfa'nın da dahil olduğu deprem bölgesindeki 11 ili kapsayacak.
HALİLİYE BELEDİYESİNDEN KADINLARA BÜYÜK DESTEK
Haliliye Belediye tarafından kadınlar için hizmete sunulan Hanımlar Konağı, Osmangazi Mahalle sakinlerinin adresi oldu. Buradaki kurslarla hem meslek öğrenen hem de spor yapma imkanı bulan kadınlar, zamanlarını çeşitli hobiler edinerek değerlendiriyor.
Haliliye’de yaz kurslarıyla genç yetenekler yetişiyor
Haliliye Belediyesi Yaz Spor Okullarında, sporun çeşitli dallarıyla tanışma fırsatı bulan çocuklar, basketbol ve tekvando kursundan aldıkları eğitimle hem spor alışkanlığı kazanıyor hem de geleceğin genç yetenekleri olmak için mücadele veriyor.
Haliliye’de anneler kursta, çocukları da kreşte öğreniyor
Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan Milletevlerindeki kurslar ile kadınlar bir yandan meslek öğrenirken, kurslara katılım sağlayan annelerin çocukları ise hizmet veren kreş ile hem öğreniyor hem de yaşıtlarıyla eğleniyor.
Haliliye’de kadınların adresi hanımlar konağı oluyor
Haliliye Belediye tarafından kadınlar için hizmete sunulan Hanımlar Konağı, Osmangazi Mahalle sakinlerinin adresi oldu. Buradaki kurslarla hem meslek öğrenen hem de spor yapma imkanı bulan kadınlar, zamanlarını çeşitli hobiler edinerek değerlendiriyor.
Haliliye'de kadınlar hem meslek öğreniyor hem okuma yazma eğitimi alıyor
Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan Millet Evleri’ndeki kurslarla bir yandan meslek öğrenen kadınlar, bir yandan da Okuma Yazma Kursu ile eğitim alıyor.
Başkan Beyazgül Hobi Bahçesi sakinlerine isot fidesi dağıttı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Hobi Bahçesi’nde vatandaşlarla birlikte yörenin tescilli lezzeti olan isot fidesi dikti. Başkan Beyazgül, Ata tohumu ile üretimi yapılan isot fidelerini vatandaşlara dağıttıklarını söyledi.
Kadınlara bilgisayar eğitimi veriliyor
Karaköprü Belediyesinin açtığı KARAMEK kurslarıyla kadınlar zamanını verimli değerlendirirken açılan bilgisayar eğitimi kursunda kadınlar temel bilgisayar kullanımını öğreniyor.
Gözlük satışları da felaketlerden etkilendi
Şanlıurfa’da deprem ve sel felaketinden birçok sektör kötü etkilendi. Gözlükçüler de bu kesimlerin arasında yer alıyor. Güneşin iyiden iyiye yüzünü göstermesine rağmen yaz aylarının vazgeçilmez aksesuarı gözlüklere talep yok denecek kadar az. Şanlıurfa’da uzun süredir optisyenlik yapan Doğan Kızılelma, deprem ve sel felaketinin işlerini olumsuz etkilediğini belirterek, “İş potansiyelinde düşüş var ister istemez ama yavaş yavaş toparlanıyoruz” dedi.
Şanlıurfa’da isot fideleri toprakla buluştu
Şanlıurfa’nın tescilli yöresel lezzetlerinden olan acı tadıyla meşhur isot ekimine başlanıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi seralarında yetiştirilen isot fideleri vatandaşlara dağıtıldı. Vatandaşlara dağıtılan fideler havaların ısınmasıyla birlikte toprakla buluştu.
Çivi ve teller Şanlıurfalı kadınların ellerinde sanata dönüşüyor
Hilvan’daki kadın destek merkezinde çivi ve teller kadınların maharetli ellerinde sanata dönüşüyor ortaya rengârenk tablolar çıkıyor. Merkez sayesinde kadınlar ev ekonomilerine de katkıda bulunuyor.
Deprem ve selden sonra şimdi de don korkusu
ÖZEL HABER | Şanlıurfa’da yaşanan deprem ve sel felaketlerinde on binlerce fidanı zarar görerek büyük yara alan fidancı esnafını şimdi de geceleri etkili olan don ve soğuk korkusu sardı. Geçen yıllarda bu zamanlar fide ve çiçeklerin görüntüleriyle rengârenk gözüken tezgâhlar bu yıl boş kaldı. Esnaf, fide ve çiçek sezonu başlamasına rağmen don ve soğuk hava endişesi nedeniyle tezgâhlara ürün indiremediğini ve sezonun 1 ay uzadığını belirtiyor.
Köseoğlu, depremzedelere geçmiş olsun diledi
AK Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Ayşe Sula Köseoğlu, geçtiğimiz yıl Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Hobi Bahçesinde kalan depremzede ailelerle bir araya geldi.
Depremden sonra hissedilen suçluluk duygusuyla nasıl başa çıkılabilir?
Sebep olduğu yıkımın yanında insan psikolojisi üzerinde de ciddi etkilere sahip olan deprem, kaygı bozukluğu, panik atak, uyku bozuklukları, depresyon gibi psikolojik reaksiyonlara sebep oluyor. Depremden fiziki anlamda etkilenmemiş kişiler suçluluk duygusu içine girebiliyor. Psikolog Sedef Yıldırım, depremin insanlar üzerindeki etkisini, suçluluk duygusu karşısında yapılması gerekenleri anlattı.
Büyükşehir projeleriyle deprem sonrası vatandaşlara kolaylık sağladı
Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki yıkıcı depremin ardından yaralar sarılmaya devam ediliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi depremin meydana geldiği ilk andan itibaren gerek kesintisiz çorba ikramı gerekse halk ekmeğin vatandaşlara ulaştırılması noktasında büyük çaba sarf etti.
Büyükşehir Belediyesinin tenis ve hobi alanları depremzedelerin umudu oldu
Kahramanmaraş merkezli 7,7 ve 7,6’lık depremin yıkıcı etkisinin yaşandığı Şanlıurfa’da depremden etkilenen binlerce vatandaş Büyükşehir Belediyesinin Tenis Dünyası ve Hobi Bahçeleri tesislerinde kalıyor.
Beyazgül: Resmi açıklamaları önemseyelim
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül depremden etkilenen ve güvenli toplama merkezlerinde konaklayan vatandaşları ziyaret etti. Beyazgül, bilim adamlarının açıklamalarının dikkate alınması gerektiğini söyledi.
Büyükşehir’in 2022 yılı çalışmaları değerlendirildi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 2022 yılı değerlendirme toplantısında, raylı sistem, trambüs, konut projesi ve daha birçok konuda yapılan ve yapılacak projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Baydilli gençlere tecrübelerini aktardı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinin düzenlediği ‘Muhabbet Buluşmaları’ programına katılarak gençlerle sohbet edip tecrübelerini aktardı.
Haliliye’de çocuklar için tekvando kursu kayıtları sürüyor
Haliliye Belediyesi bünyesinde bulunan kurslar ile sporun çeşitli dallarıyla tanışma fırsatı bulan çocuklar, tekvando kursunda aldıkları eğitim ile spor alışkanlığı kazanıyor.
Haliliye’de kadınların meslek edindiği kurslar yeniden başladı
Haliliye Belediyesi bünyesindeki kadınların hem meslek öğrendiği hem de zaman geçirdikleri Millet Evleri’nde yeni dönem başladı.
Ay tutulması etkileyecek: Bu burçtakiler dikkat!
Yılın en önemli gökyüzü olaylarından biri olan Ay tutulması, 8 Kasım Salı günü gerçekleşecek. Asya'nın yanı sıra Avustralya Kuzey ve Güney Amerika'dan ve Kuzey ile Doğu Avrupa'nın bazı bölgelerinden izlenebilecek olan Ay tutulması, başta finansal konular olmak üzere burçları etkileyecek.