Arama
Arama Sonuçları
Büyükşehir’in 2022 yılı çalışmaları değerlendirildi
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 2022 yılı değerlendirme toplantısında, raylı sistem, trambüs, konut projesi ve daha birçok konuda yapılan ve yapılacak projeler hakkında önemli açıklamalarda bulundu.
Başkan Baydilli gençlere tecrübelerini aktardı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisinin düzenlediği ‘Muhabbet Buluşmaları’ programına katılarak gençlerle sohbet edip tecrübelerini aktardı.
Haliliye’de çocuklar için tekvando kursu kayıtları sürüyor
Haliliye Belediyesi bünyesinde bulunan kurslar ile sporun çeşitli dallarıyla tanışma fırsatı bulan çocuklar, tekvando kursunda aldıkları eğitim ile spor alışkanlığı kazanıyor.
Haliliye’de kadınların meslek edindiği kurslar yeniden başladı
Haliliye Belediyesi bünyesindeki kadınların hem meslek öğrendiği hem de zaman geçirdikleri Millet Evleri’nde yeni dönem başladı.
Ay tutulması etkileyecek: Bu burçtakiler dikkat!
Yılın en önemli gökyüzü olaylarından biri olan Ay tutulması, 8 Kasım Salı günü gerçekleşecek. Asya'nın yanı sıra Avustralya Kuzey ve Güney Amerika'dan ve Kuzey ile Doğu Avrupa'nın bazı bölgelerinden izlenebilecek olan Ay tutulması, başta finansal konular olmak üzere burçları etkileyecek.
Hobi olarak barındırılabilecek av ve yaban hayvanı sayısı arttı
Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelikle hobi olarak barındırılabilecek av ve yaban hayvanı sayısı 25'e çıktı.
Karbel Karaköprü Belediyespor kupadan elendi
Karbel Karaköprü Belediyespor, Ziraat Türkiye Kupası 3. eleme turunda deplasmanda karşılaştığı Göztepe’ye uzatmalarda 2-0 yenilerek kupaya veda etti.
Engelli ahşap oyma ustası engel tanımıyor
Şanlıurfa’da hobi olarak başladığı ahşap oymacılığında kendini geliştirerek ustalaşan 55 yaşındaki bedensel engelli Osman Basmacı, 30 yıldır kendi atölyesinde yöreye özgü minyatür, unutulmaya yüz tutmuş süs eşyaları ve oyuncaklar yapıyor. Ahşap maketlerden para da kazanan Basmacı, maketleriyle hem tarihi yeni nesille buluşturuyor hem de turistlere Şanlıurfa'yı tanıtıyor.
Bakan Kurum duyurdu! Karaköprü'ye Millet Bahçesi yapılıyor
Şanlıurfa'nın Karaköprü İlçesi için millet bahçesi müjdesi veren Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum "Karaköprü ilçemize bir millet bahçesi kazandırıyoruz. Hayırlı uğurlu olsun" dedi.
Haliliye’de okuma yazma kursu kayıtları başladı
Haliliye Belediyesi tarafından hayata geçirilen Kırmızı Kurdele Projesi kapsamında okuma yazma öğrenmek isteyen kadınlar için yeni kayıt dönemi başladı.
Av izni verilen hayvanlar için imza kampanyası
Türkiye genelinde 253 sivil toplum örgütü, Merkez Av Komisyonu'nun 29 kuş ve 5 memeli yaban hayvanı türünün avlanmasına izin verdiği av sezonuna karşı 'Vurma Beni' sloganıyla imza kampanyası başlatıp, avcılığın tamamen yasaklanması çağrısında bulundu. Destek veren imza sayısı 120 bini aştı.
Sanat aşkı için TV’den vazgeçti
Şanlıurfa’da yerel televizyon kanalı sahibiyken katıldığı bir sergiden etkilenerek hat sanatıyla ilgilenmeye başlayan Abdulvahap Yoltay, çeyrek asırdır sürdürdüğü mesleğin ustası oldu. Bugüne kadar sayısız ayet ve sureyi, besmeleyi ve motifleri ahşaba ince ince işleyen Yoltay, eserlerini yurt içi ve yurt dışındaki müşterilerine gönderiyor.
Haliliye’de kadınlar aile ekonomisine katkı sağlıyor!
Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan Kadın Destek Merkezleri ve Milletevleri’ndeki kurslar ile meslek öğrenen kadınlar, aile ekonomisine de katkı sağlıyor.
Urfa merkezinde köy hayatı
Şanlıurfa'da 7’den 70’e vatandaşlar eyyam-ı bahur sıcaklarından korunmak için yeni yollar arıyor. Çocuklar ve gençler belediyenin yüzme havuzlarına akın ederken Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi tarafından açılışı yapılan Hobi evleri de 65 yaş üstü vatandaşların yeni adresi oldu.
Şanlıurfa Hobi Bahçesi açıldı! Müracaat süresi uzatıldı...
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hobi Bahçesi, düzenlenen açılış töreni ile hizmete sunuldu. Başkan Zeynel Abidin Beyazgül Hobi Bahçesi müracaatlarının 3 gün daha uzattıklarını belirtti.
Vatandaşlar boş zamanlarını hobi kurslarında değerlendiriyor
Karaköprü Belediyesi'nin vatandaşların boş zamanlarını değerlendirerek meslek öğrenmesi ve hobi edinmesi için açtığı kurslar vatandaşlardan yoğun ilgi görüyor.
Kadınlara teorik ve uygulamalı eğitim veriliyor
Haliliye Belediyesi bünyesinde yer alan kurslar ile kadınlar bir yandan meslek öğrenirken diğer yandan da aile ekonomisine katkı sağlıyor.
Hobi Bahçesi kiralama müracaatları başladı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan 20 bin metrekare alan üzerine kurulu olan Hobi Bahçesinin kiralama müracaatları başladı.