Arama
Arama Sonuçları
HRÜ’de başarılı katarakt ameliyatları ile 3 hastanın yaşam kalitesi arttı
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Dr. Öğr. Üyesi Lokman Balyen, iki gözünde görme kaybı yaşayan hastaların psikolojik ve sosyal yaşam kalitesinde ciddi düşüş yaşandığına dikkat çekerek başarılı katarakt ameliyatı ile görme kesinliği artan hastaların yaşam kalitesinin arttığını söyledi.
Meteoroloji en az lise mezunu personel alacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 29 şehirde en az lise mezunu 48 sözleşmeli personel alımı yapacak.
Meteoroloji en az lise mezuna personel alacak
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 29 şehirde en az lise mezunu 48 sözleşmeli personel alımı yapacak.
Viranşehir’de coşkulu kutlama
Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yıl dönümü Viranşehir’de düzenlenen çeşitli etkinliklerle coşkuyla kutlandı.
Başkan Ekinci’den Cumhuriyet'in 100’üncü yılı mesajı
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 100. yıl dönümü vesilesiyle bir kutlama mesajı yayımladı.
YSK personel alım başvuruları ne zaman başlıyor?
Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı 107 memur alımı ilanı paylaştı. Söz konusu ilanın ardından kamuda memur olma hayali kuran pek çok kişi de YSK personel alımının başvuru tarihi ve başvuru şartları gibi ayrıntılarına odaklandı. Peki, YSK personel alımı başvuru şartları neler? Peki Şanlıurfa iller arasında var mı?
HRÜ’den bor madeninin katma değerini artıracak buluş
Harran Üniversitesi bilim insanları, dünya bor rezervinin yüzde 76'sına sahip olan ülkemizde bor madeninin katma değerini arttıracak bir buluşun patentini aldı.
HRÜ öğretim üyesi alacak!
Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlanan karar doğrultusunda Harran Üniversitesi, 5 profesör, 14 doçent ve 25 öğretim üyesi alacak.
Farklı kadrolarda 252 personel alımı yapılacak
Düşük KPSS puanı ile yapılan personel alımları dikkat çekiyor. Herkese sevindiren açıklama o üniversiteden geldi. 26 farklı kadroda toplam 252 personel alımı yapılacak. İşte personel başvuru detayları…
Urfa milletvekili tarım işçilerinin sorununu Meclis’e taşıdı
Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, son olarak pazar günü Akçakale’de trafik kazasında 5 kişinin hayatını kaybettiği mevsimlik tarım işçileriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi.
Urfa milletvekili tarım işçilerinin sorunu Meclis’e taşıdı
Yeşil Sol Parti Şanlıurfa Milletvekili Ferit Şenyaşar, son olarak pazar günü Akçakale’de trafik kazasında 5 kişinin hayatını kaybettiği mevsimlik tarım işçileriyle ilgili Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı’nın yanıtlaması isteğiyle soru önergesi verdi.
DHİM 72 personel alacak: Urfa’ya da kontenjan ayrıldı
Resmi Gazete’de yayımlanan ilana göre, DHİM 72 personel alacak. Şanlıurfa’ya da 2 kontenjan ayrıldı.
Yeni dönem öncesi eğitimdeki sorunları sıraladı
Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yeni eğitim ve öğretim yılında sorunların çözüm bulduğu bir yıl olmasını dileyerek, “Bakanlık, teşvik edici uygulamalarla norm kadro esaslarının bölge/okul bazlı esnek hâle getirilmesi, kariyer basamaklarında pozitif ayrımcılık gibi uygulamaları bir arada yürütmek suretiyle esnek çözümler geliştirmelidir” dedi.
Urfa’da okullar sorunların gölgesinde açılıyor
Şanlıurfa’da yeni bir öğretim yılı kalabalık sınıflar, derslik ve öğretmen açığı, taşımalı ve ikili eğitim, okula katkı ve kayıt paraları, öğretmenlerin sosyal ve özlük sorunlarıyla başlayacak. Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, bu konuların bir an önce aşılması gerektiğini vurgulayarak, “Bu sorunlar Urfa’nın kaderi değildir, bu sorunlar aşılabilecek sorunlardır, bu sorunlar ortadan kaldırılabilecek sorunlardır” dedi.
HRÜ’nün başarı sıralaması her geçen gün yükseliyor!
Dünyada yer alan yükseköğretim kurumlarını değerlendiren "Webometrics Dünya Üniversiteleri Sıralaması" temmuz ayı raporuna göre, HRÜ Türkiye'deki üniversiteler arasında 4 sıra birden yükselerek 37. sıraya yerleşirken; Dünya üniversiteleri arasında ise 56 sıra birden yükselerek 1863. sıradaki yerini aldı.
Kültür ve Turizm Bakanlığı 235 sözleşmeli personel alımı yapacak
Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere 235 sözleşmeli personel alımı yapılacağı duyuruldu. Yapılan açıklamaya göre, sözleşmeli personel alımı için başvurular 11-24 Eylül 2023 tarihleri arasında alınacak.
HRÜ uluslararası öğrenci yerleştirme sonuçları açıklandı
Harran Üniversitesi'nde 2023-2024 akademik yılı güz döneminde öğrenim görmeye başlayacak uluslararası öğrenciler için yerleştirme sonuçları açıklandı.
PFDK’tan Şanlıurfaspor’a ceza!
PFDK, Astor Enerji Şanlıurfaspor-Altayspor karşılaşmasında taraftarların neden olduğu ‘saha olayları’, ‘merdiven boşluklarının boş bırakılmaması’ ve ‘stadyuma usulsüz seyirci’ alınması nedeniyle sarı yeşilli ekibe 236 bin lira para cezası verdi.
Kırsal mahalleler konforlu yollara kavuşuyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatlarıyla kent merkezi ve kırsal mahallelerde ulaşımda konfor artıyor.
HRÜ’de çağın gereksinimlerine uygun bir eğitim daha
HRÜ, HAVELSAN ve Şanlıurfa Teknokent işbirliğinde ‘Siber Operasyonları İzleme Uzmanlık Eğitim Programı’ eğitimleri verilecek.
HRÜ’den bilim dünyasına önemli katkı sağlayacak proje
HRÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü yürütücülüğünde ÇAYDAG sunulan 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında, “Deprem Bölgesi Üniversiteleri Özel Çağrısı-BİNBİRÇABA” projesi kabul edildi.
HRÜ’de kalp çarpıntısı tedavisi güncel teknolojik yöntemler ile yapılıyor
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Aritmi Merkezinde kalp çarpıntılarının tedavisi güncel teknolojiler kullanılarak yapılıyor.
HRÜ’de milli sporcular yetişmeye devam ediyor
Harran Üniversitesi (HRÜ) BESYO bünyesinde hem öğrenci hem de il genelinde yetenekli sporcular tespit edilip milli takım kadrosuna sporcu yetiştiriliyor.
HRÜ’de bir bölüm daha açıldı
HRÜ Rektörü M. Tahir Güllüoğlu, YÖK ile yapılan görüşmeler neticesinde bu yıl bir bölümün daha öğrenci almaya başlayacağını duyurdu.
HRÜ’de yeni açılan bölümlere ilk kez öğrenci alınacak!
Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Güllüoğlu, Yazılım Mühendisliğine ve Web Tasarımı ve Kodlama Bölümüne bu yıl ilk kez öğrenci alınacağını bildirdi.
Kütüphane çalışma saatlerine ‘final sınavları’ ayarı
Harran Üniversitesinde eğitim gören öğrencilerin final ve telafi sınavlarına hazırlanmak için ders çalıştığı kütüphaneler 12 Haziran -23 Haziran final sınavları süresince 24 saat açık tutulacak.
HRÜ tarafından ülke hayvancılığına önemli katkı sunacak proje geliştirildi
HRÜ Ziraat Fakültesi tarafından geliştirilmeye başlanan ve çiftlik hayvanlarının genetik değerlendirmesini yapabilen BUGA yazılımı, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye hak kazandı.
HRÜ'lü öğrencilerinin yer aldığı takımdan büyük başarı
Göbeklitepe OSAT takımı, Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda puan bazında birincilik ve 'En İyi Takım Ruhu' ödülünü almaya hak kazanarak Urfa’nın gururu oldu. Göbeklitepe OSAT takımı, ödülünü 30 Ağustos- 03 Eylül arasında Ankara’da gerçekleşecek olan törende alacak.
Urfalı erkek kime oy verdiğini kanıtlamak için pusulayı evine götürdü
Şanlıurfa’da, 14 Mayıs’taki cumhurbaşkanı seçiminde hangi adaya oy verdiğini kanıtlamak için oy pusulasına eşine götüren Hacı Derintaş, itirafıyla sosyal medyada gündem oldu.
YSK'dan Erdoğan mühürlü oy pusulalarına ilişkin açıklama
YSK, mührü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın veya diğer adayların üzerine gelen oy pusulalarının geçerli sayılacağını bildirdi.