Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da 34 kişinin ölümüne neden olan müteahhide 18 yıl ceza
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen yıkıcı depremlerin ardından sorumlulara karşı açılan davalarda önemli bir gelişme yaşandı. Şanlıurfa’da 34 kişinin ölümüne neden olan apartmanın müteahhidine ceza yağdı.
Akaryakıtta çifte indirim pompaya yansıdı
Akaryakıt fiyatları peş peşe değişti. EPDK’nın markajlar için rafinerilere yolladığı yazı sonrasında dün motorine yapılan indirimin ardından bugün de çifte indirim yapıldı.
THY 2024'te 5 bin kişi istihdam edecek
THY, bu yıl için uçuş ve yer çalışanı olarak birçok pozisyonda alım yapacağını açıkladı. Kurum, 5 bin yeni çalışan istihdam edecek.
Motorine bu gece yarısından itibaren indirim geliyor
Motorin fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere indirim gelecek.
Şanlıurfa’da akaryakıt fiyatlarında son durum!
Şanlıurfa’da araç sahipleri akaryakıt fiyatlarında son durumu merak ediyor. Brent petrol ve dolar kurundaki değişim yurt içinde akaryakıt fiyatlarını etkiliyor. Peki 18 Şubat 2024 güncel akaryakıt fiyatları ne kadar?
Benzine zam pompaya yansıdı!
Brent petrol ve dolar kurundaki hareketlilik benzin ve motorin fiyatlarında da değişikliğe neden oluyor. Benzinin litre fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 79 kuruşluk zam geldi. Motorin fiyatlarında ise bir değişiklik yapılmadı…
PTT’den deprem bölgesine özel kampanya
PTT, asrın felaketi 6 Şubat depreminde zarar gören iller için kampanya başlattı. Şanlıurfa’yı da kapsayan illerde bireysel gönderilerde güncel tarife üzerinden yüzde 30 indirim uygulanacak.
Kış aylarında sağlıklı beslenme önerileri
Kış aylarında neredeyse herkes bir kez soğuk algınlığı, grip hastalığına yakalanmaktadır. Beslenmemizde yapacağımız ufak dokunuşlar belki hastalığa yakalanmamanıza ya da daha kolay atlatmamıza neden olabilecektir. Amaç, beslenmede yapılacak ufak değişiklikler ile bağışıklık sistemini güçlendirmektir.
Trafik cezalarında indirimli ödemede süre uzatıldı
Resmi Gazete'de yayımlanan karara göre, trafik idari para cezalarının yüzde 25 indirimli ödenmesine imkan tanıyan süre, 15 günden bir aya çıkarıldı.
Şanlıurfa'da suya indirim!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, ŞUSKİ Genel Kurulu için olağanüstü toplandı. Toplantıda su tarifesine 1 Şubat itibarıyla yüzde 20 indirim yapılması teklifi sunuldu. Teklif, yapılan oylama sonucunda oy birliğiyle kabul edildi.
Bankalar Birliği Başkanı Çakar’dan yıl sonu dolar tahmini
Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Çakar, yıl sonu dolar/TL tahminini "39-40 TL" olarak açıkladı. Çakar, enflasyonun da bu yıl yüzde 40-45 bandında şekilleneceğini düşündüğünü kaydetti.
Şanlıurfa’da tüp fiyatları zamlandı
Şanlıurfa’da bu ay içinde yapılan iki zammın üstünden çok geçmeden tüp fiyatlarına bir zam daha geldi. Mutfak tüpünün fiyatı 642 TL'ye çıkarken piknik tüpünün fiyatı ise 122 TL oldu.
Motorine zam geldi!
Brent petrol fiyatları ve dövizdeki değişikliklerle birlikte vatandaşlar benzin ve motorin fiyatlarını takibe devam ederken, motorin fiyatlarına gece yarısı itibarıyla 1 lira 15 kuruş zam geldi.
Sıfır araç almak isteyenlere kâbus gibi haber!
2024 yılı ocak ayı sıfır otomobil fiyat listeleri, piyasadaki 1 yıllık değişimi gözler önüne serdi. En ucuz otomobillerde bile yüzde 100'lük zam geldiği ortaya çıktı.
Motorine gelen 41 kuruş indirim pompaya yansıdı
2024 yılının gelişiyle ÖTV düzenlemesi sonrası benzin ve motorin litre fiyatlarına büyük zam yapılmıştı. Yapılan bu büyük zammın ardından motorinin litre fiyatına gelen 41 kuruş indirim pompaya yansıdı.
Motorine 41 kuruş indirim geliyor
Akaryakıtta ÖTV oranının yüzde 25 artmasının ardından motorine 41 kuruş indirim geliyor.
2024’te uygulanacak MTV oranları belli oldu
Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yer alan kararda, 2024 yılında uygulanacak MTV tarifeleri yer aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden değerleme oranında indirim yetkisini kullanmadı.
MEB öğretmenevlerinde indirimi tüm personele genişletti
Öğretmenlere öğretmenevlerinde konaklamada sağlanan yüzde 50 indirimin ardından Millî Eğitim Bakanlığında çalışan diğer personelin bu yöndeki isteklerine kayıtsız kalınmadı. Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in talimatı uyarınca öğretmenlerle birlikte tüm Bakanlık çalışanları bundan böyle öğretmenevlerinde yüzde 50 indirimli konaklayabilecek.
TFF Süper Kupa maç biletlerine 50 indirim yaptı
Turkcell Süper Kupa'da 29 Aralık Cuma günü Galatasaray ile Fenerbahçe kozlarını paylaşacak. Ancak Suudi Arabistan’daki maça taraftarların ilgisi yok. Şanlıurfalıların kentte oynanmasını çok istediği maç için TFF, şimdi Riyad’daki maça seyirci çekebilmek amacıyla bilet fiyatlarına yüzde 50 indirim yaptı. Maç Şanlıurfa’da oynansaydı 30 bin kişilik stat tıklım tıklım dolardı.
Benzine zam geldi!
Brent petrol ve dolar kurundaki hareketlilik benzin ve motorin fiyatlarında da değişikliğe neden oluyor. Benzinin litre fiyatına gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 46 kuruşluk zam geldi. Motorin fiyatlarında ise bir değişiklik yapılmadı…
Akaryakıta yine zam geliyor
Geçtiğimiz hafta petrol fiyatlarında yaşanan düşüşün ardından akaryakıt ve benzine indirim geldi. Ancak indirimli günler kısa sürecek. 3 Ocak’ta otomatik ÖTV artışıyla akaryakıt fiyatları zamlanacak. Vergi uzmanı Ozan Bingöl, zamların en büyüğünün geldiğini duyurdu.
Güven: Kadına yönelik şiddetle mücadelede önemli adımlar attık
Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Demet Saatçi Güven, kadına yönelik şiddetle mücadelede kararlı olduklarını vurguladı.
24 Kasım haftasında öğretmenlere özel indirim
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, 24-30 kasım haftasında hızlı tren ve ana hatlarda öğretmenlere yüzde 50 indirim uygulanacağını duyurdu.
Ücretsiz doğal gaz süresi uzatıldı mı?
1 Mayıs 2024'e kadar tüm Türkiye'de her ay 120-150 liralık doğal gaz ücretsiz olacak.
Motorinin litre fiyatında indirim
Brent petrol fiyatlarında dalgalanmayla, benzin ve motorin fiyatları da indirim ve zam haberleriyle değişkenlik gösteriyor. Bugün motorinin litre fiyatlarında indirim var. Şanlıurfa’da motorinin litresi ne kadar oldu?
Tarım Kredi Kooperatifleri indirimli gübre satışında süreyi uzattı
Tarım Kredi Kooperatifleri, indirimli gübre satışında süre uzatımına gidildiğini duyurdu. 20.20 gübre çeşitlerinde 1-11 Kasım tarihleri arasında geçerli olan tonda 400 lira indirimli satışın süresinin gelen yoğun talepten dolayı 17 Kasım'a uzatıldı.
Akaryakıt fiyatlarına büyük indirim geliyor!
Petrol fiyatları düşmeye başladı. 13 Kasım Pazartesi gecesinden itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 lira 64 kuruş indirim gelmesi bekleniyor.
TOKİ'nin yüzde 25 indirimli kampanyasında son gün
TOKİ'nin, Haziran 2022'den önce yapılan iş yeri ve konutlar için başlattığı indirim kampanyası sona eriyor. Peki, TOKİ’nin indirim kampanyası ne zaman bitecek, bitti mi?
Şanlıurfa’da indirim tam hayal kırıklığı çıktı!
Şanlıurfa da diğer iller gibi bu hayat pahalılığında Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde bugün uygulanacağı duyurulan yüzde 50’ye varan indirim bekliyordu. Markete gidenler fiyatları görünce adeta şoka uğradı. Görevlilere “hani indirimler” diye soranlar, “valla ne gördizse odur” cevabı aldı. Tarım Kredi Kooperatifi, indirim olacağını duyuran Cumhurbaşkanını da halkı da kandırdığı görüldü.
Tarım kredi marketlerinde indirim bugün başlıyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da açıklamalarından sonra marketlerin fiyatlarda indirime gitmesi bekleniyordu. Sonunda beklenen oldu! Markette fiyatlar bugün neredeyse yarı yarıya indirime giriyor. Urfa’da da şubeleri bulunan markette bazı ürünlerde yüzde 50'ye veren indirimler var.