Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa'da viral enfeksiyonlar arttı
Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Doktor Elvin Çetiner, mevsim geçişi ve kış başlangıcı ile birlikte viral enfeksiyonların görülme sıklığında artış yaşandığını söyledi.
Sağlık Bakanı Koca: Genel salgından söz edemeyiz
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kuduz aşısı açısından bir sorun olmadığını açıkladı. İshal ilgili sevklerin arttığı iddialarına yanıt veren Koca, "Bir salgından söz edemeyiz. Salgın, ishal, kusma şikayetleri takip ediliyor." İfadesini kullandı.
Sağlık Bakan Koca: Genel salgından söz edemeyiz
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kuduz aşısı açısından bir sorun olmadığını açıkladı. İshal ilgili sevklerin arttığı iddialarına yanıt veren Koca, "Bir salgından söz edemeyiz. Salgın, ishal, kusma şikayetleri takip ediliyor." İfadesini kullandı.
Çocukların ishal olması durumunda evde neler yapabiliriz?
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Süleyman Hilmi Sevinç, kentte son dönemde çocuklarda sıklıkla görülen ishalle ilgili olarak önemli uyarılarda bulundu.
Urfa’da kurbanlık hayvan alacaklara uzmanından uyarı
ÖZEL HABER | Kurban Bayramı sayılı günler kala vatandaşı kurban telaşı sardı. Kurbanlık almak isteyen vatandaşlar hayvan pazarları ve kurban satış yerlerine akın ederken, Şanlıurfa Veteriner Hekimler Odası Başkanı Abdullah Açıkgöz, kurbanlık hayvan alacak vatandaşlara önemli uyarılarda bulundu. Açıkgöz, alınacak kurbanın sağlıklı olması gerektiğinin yanı sıra kulak küpesinin, pasaportunun veya nakil belgesinin de tam olması gerektiğini vurguladı.
Urfa'da havalar ısındıktan sonra ishal ve kusma şikayetlerinde artış!
Şanlıurfa’da havaların ısınmasıyla son günlerde çocukların ishal ve kusma şikayetleriyle hastaneye başvuru oranında artış yaşandı. Hastalıkların içme suyundan kaynaklığı olduğu iddiası ise yalanlandı.
Prof. Dr. Uzunköy: Kansere neden olan riskler büyük oranda önlenebilir
Harran Üniversitesi Hastanesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Cerrahi Onkoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Uzunköy, kanser hastalığından korunma ve tedavisiyle ilgili yaptığı açıklamada, kansere neden olan risklerin büyük bir kısmının önlenebilir olduğunu kaydetti.
Afet bölgelerinde salgın var mı? Bakan Koca'dan açıklama
6 Şubat depremleri sonrası afet illerinde salgın risklerine karşı Erken Uyarı Sistemi'nin tüm bölgede devrede olduğunu belirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Şu an, bilimsel olarak salgın anlamına gelebilecek bir veri söz konusu değildir" dedi.
Deprem sonrası enfeksiyon riskine karşı dikkat!
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Reşat Ceylan, depremle birlikte bozulan çevre koşulları ve yaşanılan travmaların zamanla birçok enfeksiyon hastalığının oluşmasına neden olabileceğini belirterek, uyarılarda bulundu.
Çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarına dikkat!
Suruç Devlet Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzm. Dr. Seher İdil, havaların soğumasıyla çocuklarda solunum yolu enfeksiyonlarına karşı uyardı.
Sifon çekerken ortaya çıkan tehlikeye dikkat!
Prof. Dr. Güner Sönmez, sifonu çekmeden önce klozet kapağını kapatmak gerektiğini söyledi.
Urfa’da o bölgede yaşanan su kesintisi giderildi
Karaköprü'de dün bir kişinin ölümü nedeniyle yaşanan su kesintisinin ardından bölgede başlatılan onarım çalışması tamamlandı.
Korkutan ihtimal! Urfa'daki su kesintisi 2 gün sürebilir...
Karaköprü'de bir kişinin ölümüne neden su kesintisinin ardından bölgede onarım çalışmaları sürüyor ancak çalışmalar tamamlanamadığı takdirde kesintinin 2 gün sürebileceği öğrenildi.
Şanlıurfa OSB’de fabrikada işçiler yedikleri yemekten zehirlendi
Şanlıurfa OSB’de bulunan bir ayakkabı fabrikasında gecen hafta yaşanan gıda zehirlenmesinin ardından bugün de bir tekstil fabrikasında işçiler yedikleri yemekten hastanelik oldu.
Yaz aylarında çocuklarda görülen ishale dikkat!
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıklar Uzmanı Dr. İbrahim Altun, yaz aylarında artan sıcaklık ve nem nedeni ile çocuklarda bazı hastalıkların görülme sıklığı arttırdığını belirtti.
İl Sağlık Müdürlüğü’nden siyanür açıklaması
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü, Fırat Nehri’ne siyanür karıştığı ve son günlerde Şanlıurfa’da artan ishal, kusma, ateşli rahatsızlıklarla ilgili haberler üzerine açıklama yaptı. Yapılan analizlerde siyanüre rastlanmadığını kaydeden müdürlük, kentteki söz konusu hastalıkların ise mevsimsel rahatsızlıklar olduğunu bildirdi.
Vatandaşlara temiz içme suyu sağlanıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, şehir merkezinde yer alan içme suyu arıtma tesisi ile vatandaşlara kesintisiz, sağlıklı içme suyu ulaştırıyor. Tesiste kaynağından alınarak havalandırılan ve ozonlanan su, Dünya Sağlık Örgütü tarafından belirlenen koruyucu kimyasallar ile harmanlanarak steril hale getiriliyor.