Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da pamuk festivali düzenlendi
Ülkemizde pamuğun en çok yetiştirildiği kent olan Şanlıurfa’da hasat devam ederken bu yıl ilk kez pamuk festivali düzenlendi. Festivalde pamuğun tescillenmesi için girişimlere başlandığı müjdesi verildi.
Şanlıurfa pamuğu Türkiye’de “1. sınıf”
ŞUTSO tarafından yapılan bir çalışma sonucunda, Şanlıurfa pamuğunun randımanının 48,6 ve A sınıf olduğu tespit edildi. Konuya ilişkin açıklama yapan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Zahit, Şanlıurfa pamuğunun katma değerinin artırılması ve markalaşması hususunda da bazı talepler bulundu. Zahit, pamukta daha az üretim yapan Çukurova bölgesinin markalaşmış pamuğu olmasına rağmen Şanlıurfa’nın markalaşmış pamuğu olmadığını kaydetti.
Başkan Yetim'den Merkez Bankası kararına destek
Merkez Bankası ihracatı teşvik etmek adına firmalara sağlanan kredilerin maliyetlerini düşürme ve kredi limitlerini artırma kararı aldı. Kararı destekleme açıklamasında bulunan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, atılan bu adımın ihracatçılar ve iş dünyası için finansmana erişim noktasında önemli olduğunu belirterek, “Merkez Bankası’nın aldığı bu kararı iş dünyası olarak memnuniyetle karşılaşıyor, finansmana erişimde yeni teşvik ve düzenlemelerin sunulmasını bekliyoruz” dedi.
Sevilen gazeteci Dikme son yolculuğuna uğurlandı
Kentin en beyefendi gazetecilerinden Anadolu Ajansı Şanlıurfa Muhabiri Yasin Dikme Hilvan’da öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlandı. Dikme’nin arkadaşları hem arkadaşlarını uğurlamanın hem de arkadaşlarının acı haberini yapmanın hüznünü yaşadı.
Şanlıurfa’da düzenlenen 4. Avrupa Spor Festivali sona erdi
ŞUTSO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen "4. Avrupa Spor Festivali" sona erdi.
Urfa’da kano yarışması düzenlendi
ŞUTSO Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından organize edilen "4. Avrupa Spor Festivali" kapsamında kano yarışları düzenlendi.
4. Avrupa Spor Festivali bisiklet turuyla başladı
ŞUTSO AB Bilgi Merkezi tarafından organize edilen 4. Avrupa Spor Festivali, dün akşam gerçekleştirilen Şanlıurfa bisiklet turuyla başladı.
Başkan Yetim TOBB Ekonomi Şurası’nda konuştu
TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na katılan ŞUTSO Başkanı Mehmet Yetim, Şanlıurfa’ya düzenlenen uçak seferlerinin azlığına değindiği konuşmasında, “Şanlıurfa'nın güzellikleriyle iş dünyasındaki potansiyelini dünyaya daha geniş bir perspektiften sunabilmek ve şehrimizin kalkınmasına destek olmak adına uçak seferlerinin artırılması hususunda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
ŞUTSO üyelerine 8 milyon TL hibe verilecek
Şanlıurfa'da ŞUTSO ile BM kurumu arasında imzalanan protokol kapsamında, ŞUTSO üyelerine toplam 8 milyon TL hibe desteği sunulacak.
Vekil Yazmacı: Uçak sefer sayıları artırılacak
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Cevahir Asuman Yazmacı son günlerde kentin önemli gündemlerinden olan ve tepkilere yol açan uçak sefer sayılarının azaltılması ile ilgili bir açıklamada bulundu. AK Parti Milletvekilleri olarak geçen ay THY yetkilileri ile yaptıkları bir görüşmeyi hatırlatan Vekil Yazmacı, bu görşmede ekim ayı itibarıyla sefer sayısının artırılması yönünde yetkililerden söz aldıklarını belirtti.
Şanlıurfa iş dünyası uçak sefer sayılarına tepki gösterdi
Şanlıurfa’da son zamanlarda yaşanan uçak seferlerinin azaltılması sorunu temel gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Kentin iş dünyasından isimlerin ve STK temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO’da düzenlenen basın toplantısında, söz konusu soruna tepki gösterilip çözüme kavuşturulması talep edildi. Toplantıda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan Yetim, hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerinin artırılmasını istedi.
Şutso’da Trugo elektrikli otomobil şarj istasyonu kuruldu
Yerli ve milli otomobil TOGG'un ŞUTSO önünde kurulumu tamamlanan şarj ünitesi hizmet vermeye başlıyor.
Şanlıurfa'da "5. İl Turizm Geliştirme Kurulu Toplantısı" gerçekleştirildi
Şanlıurfa Valiliği'nde Vali Yarmdımcısı Yeliz Mercan başkanlığında "5. İl Turizm Geliştirme Kurulu Toplantısı" gerçekleştirildi. Toplantıya kentteki paydaş kurumların temsilcileri katıldı.
ŞUTSO’DA TARIMSAL VİZYON TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası’nda (ŞUTSO) kentte üretilen pamuk ve diğer tarımsal ürünlerin katma değerinin arttırılmasıyla ilgili tarımsal vizyon toplantısı gerçekleştirildi.
Urfa ile Antep arasındaki “fıstık” sorunu mahkemeye taşındı
Şanlıurfa ile Gaziantep arasında “fıstığın tescili” konusunda yaşanan ticari savaş mahkemeye taşındı. Gaziantep Ticaret Odası, fıstığın ‘Antep Fıstığı Coğrafi İşaret Tescili’ kapsamında kabul edilmesi gerektiğini ileri sürerek Urfa’nın keten köyneği fıstığının coğrafi işaretinin hükümsüz kılınması yönünde dava açtı. ŞUTSO da gerekçeleriyle davaya itiraz ederek, davanın reddedilmesini talep etti.
Antakya Medeniyetler Korosu, Balıklıgöl’de konser verdi
Üç semavi din, farklı mezhep, kültür ve meslekten kişilerin bir araya gelerek kurduğu Antakya Medeniyetler Korosu, “9 Mayıs Avrupa Günü Dayanışma Konserleri” kapsamında dün akşam Şanlıurfa’da konser verdi.
Antakya Medeniyetler Korosu, Balıklıgöl’de konser verecek
Üç semavi din, farklı mezhep, kültür ve meslekten kişilerin bir araya gelerek kurduğu Antakya Medeniyetler Korosu, “9 Mayıs Avrupa Günü Dayanışma Konserleri” kapsamında pazar günü Şanlıurfa’da konser verecek.
Bakan Nebati Urfa’da konuştu!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz şekilde taksitlere bölünebileceğini söyledi. Çiftçilere 3.4 milyar liralık destek sağladıkları bilgisini de paylaşan Bakan Nebati "AFAD'a 17 milyar lira nakit aktarım gerçekleştirmiş durumdayız. OHAL ilan edilen illerimizde Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını sağlayamayan vatandaşlarımıza nakdi ücret desteği verilecek." dedi.
Başkan Yetim, meslek komite başkanlarıyla bir araya geldi
ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, meslek komitesi başkanlarıyla “Sektörel Sorunlar ve Çözüm Önerileri” konulu istişare toplantısında bir araya geldi.
ŞUTSO'dan deprem bölgesine yardım seferberliği
Kahramanmaraş merkezli iki büyük deprem Şanlıurfa dâhil 11 ili etkiledi. Türkiye içi ve diğer ülkelerden deprem bölgesine yardımlar sürüyor. ŞUTSO’da, 155 araç ile temel ihtiyaç maddelerinden oluşan malzemeleri; Şanlıurfa, Adıyaman, İslâhiye, Kahramanmaraş ve Hatay’daki depremzedelere ulaştırdı.
Başkan Yetim’den yeni teşvik ve destek paketi bekliyoruz çağrısı
ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yetim, hükümete çağrıda bulunarak, 10 ilde uygulanacak “Yeni teşvik ve destek paketi bekliyoruz.” ifadesini kullandı.
ŞUTSO'dan tüccar ve sanayicilerin mevcut hasar durumlarının tespitine ilişkin çalışma
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından ŞUTSO, Şanlıurfa’daki tüccar ve sanayicilerin mevcut hasar durumlarının tespitine ilişkin Şanlıurfa Valiliği koordinasyonunda bir çalışma başlattı.
ŞUTSO’da istifa!
ŞUTSO Genel Sekreterlik görevini yürüten Yunus Emre Aksu istifa etti. Aksu’nun yerine Vedat Tekatlı atandığı öğrenildi.
ŞUTSO yeni OSB kurmak için başvuru sürecini başlatıyor
ŞUTSO, Şanlıurfa’ya yeni bir OSB kazandırmak üzere çalışmalara başladı.
Kamulaştırma işlemleri tamamlanan 10 bağımsız yapı yıkılıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Kızılay Meydanı Projesinin devam niteliğinde olan 3. etap çalışmaları başladı.
ŞUTSO’dan üyelerine aidat uyarısı!
ŞUTSO, 2 yıldan beri adresleri ve durumları tespit edilemeyenler ile bu süre zarfında aidat ödemeyen üyelerin durumunun askıya alınacağını duyurdu.
Şanlıurfa Ticaret Ve Sanayi Odası'nda Kavga
Gündemden düşmeyen Şanlıurfa Ticaret Ve Sanayi Odası'nda yine bir gerginlik yaşandı.
Şanlıurfa’da ‘İstihdam Taahhütlü Kobi Finansman Destek Programı’ tanıtıldı
ŞUTSO’da İstihdam Taahhütlü Kobi Finansman Destek Programı (FOSTER) Tanıtım Toplantısı yoğun katılımla gerçekleştirildi.
ŞUTSO’nun yeni yönetimi ilk meclis toplantısını yaptı
ŞUTSO’da yeni yönetimin ilk meclis toplantısı gerçekleştirildi.
Aksu, ŞUTSO Genel Sekteri oldu
Şanlıurfa OSB eski Müdürü iş insanı Yunus Emre Aksu, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası'nın yeni Genel Sekreterliği görevine getirildi.