Arama
Arama Sonuçları
Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Lisesine STEM ve Bilim Atölyesi kuruldu
Haliliye Belediyesi tarafından düzenlenen bilgi yarışmasını kazanan Prof. Dr. Necmettin Erbakan İmam Hatip Lisesine STEM ve Bilim Atölyesi kuruldu. Atölyenin açılışını yapan ve geleceğin mühendislerini yetiştireceklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, TEKNOFEST’e katılacak olan gençlere de sponsor olacaklarının müjdesini verdi.
Uzmanından obezite uyarısı!
Uzm. Dr. Zeynep Türkmen, teknolojik ilerlemelerin hayatı kolaylaştırırken günlük yaşamdaki hareketlerin önemli kısmını sınırlandırdığını, bunun sonucunda da bireylerin obezite riski ile karşılaştığını belirterek, vatandaşları sık sık egzersiz yapmaları konusunda uyardı.
657 Yardımcı Hizmetler Sınıfı Çalışanları Haklarını İstiyor
Yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarından Milletvekillerine açık mektup Yardımcı Hizmetler Sınıfı Platformu tarafından yayınlandı.
Şanlıurfa'da 1. Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Günleri Festivali düzenlenecek
1. Uluslararası Göbeklitepe Kısa Film Günleri Festivali, Türkiye'de ilk defa Ankara Şanlıurfa Gönüllüleri Derneği tarafından Urfa’da yapılacak.
Beyazgül: Kurduğumuz atölye üretime katkı sağlıyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, ŞUSKİ Merkez Atık Su Arıtma Tesisini ziyaret ederek yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.
Bakırcılıkta geçen bir ömür
Şanlıurfa’da, çocukken çırak olarak başladığı bakırcılıkta bir ömür geçiren 68 yaşındaki Mehmet Çirkin, yarım asrı aşan bir süredir mesleğini ilk günkü sevgi ve hevesle sürdürüyor. Gözünü Bakırcılar Çarşısında bu meslekte açan Mehmet Usta, bakırcılığın sabır ve dikkat isteyen bir iş olduğunu belirterek, “Zamanın insanları bu işlerde çalışmaz. İnsanlar hazır, kolay olan işlerde çalışmak istiyor. Bu çağın insanları hep maddiyata bakıyor. Bizim işimiz sabır” dedi.
Gençlere ucuz teknolojik ürün hamlesi mi geliyor?
Bir yıldan az süre kalan seçimler için çalışmalar sürüyor. Sosyal konut projesinin ardından uygun taksitle otomobil müjdesi beklenirken AK Parti'nin yeni bir hazırlık içerisinde olduğu öğrenildi. 2023 için kolları sıvayan hükümetin, gençlere ucuz teknoloji ürünü üzerinde yoğunlaştığı bilgisi alındı. Öte yandan açıklamayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı ifade edildi.
Şanlıurfa'da 3 tür tohum üretime kazandırıldı
Tarım Orman Bakanlığı’nın onayından geçerek 3 tür tohum üretime kazandırıldı.
acar
Yemeklik tane baklagiller kategorisine Tarım Orman Bakanlığı’nın onayından geçerek 3 tür tohum; buğdaygil ve yemeklik dane çeşitleri ACAR Hububat tarafından tohum ıslahı ile üretime kazandırıldı.
Rafadan Tayfa gösterisi Urfa'da
Rafadan Tayfa’nın yeni sahne gösterisi Teknolojik Tayfa, Türkiye turnesi kapsamında Şanlıurfa’ya geliyor.
Cumhurbaşkanlığı’ndan ebeveynlere ‘ekran uyarısı’
Cumhurbaşkanlığı, aileleri, çocuklarının telefon, bilgisayar ve tablette geçirdikleri süreyi kontrol altına almaları konusunda uyardı.
Tamamlandığında Türkiye’nin sayılı merkezlerinden olacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün önemli gördüğü projelerinden biri olan Şanlıurfa Bilim Merkezi hızla yükseliyor. Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanındaki gelişimine katkı sağlayacak proje ile Şanlıurfa’da geleceğin bilim insanları ve mucitleri yetişecek.
"Boyum kadar kitap bitirdim" Urfa'nın gururu oldu!
Ülke genelinde yapılan ve 1 milyondan fazla öğrencinin katıldığı LGS’de 193 öğrenci tam puan aldı. O öğrencilerden biri de Şanlıurfa’da yaşayan Haliliye Ortaokulunun öğrencisi Mehmet Akif Güler. Başarının sırrını, çalışma sistemini ve yaşadığı heyecanı Bizim Haber Ajansı’na anlatan Güler, sınava hazırlık sürecinde boyuna yakın çalışma kitabı bitirdiğini söyledi.
Beyazgül: Bilimin güneşi Şanlıurfa’da doğacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Mezopotamya Living Lab Merkezini ziyaret ederek Şanlıurfa’nın üreten gençleriyle bir araya geldi. Beyazgül, “Bilimin güneşi Şanlıurfa’da doğacak” ifadesini kullandı.
BEYAZGÜL: BİLİMİN GÜNEŞİ ŞANLIURFA'DA DOĞACAK
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül Mezopotamya Living Lab Merkezini ziyaret ederek Şanlıurfa’nın üreten gençleriyle bir araya geldi. Beyazgül, “Bilimin güneşi Şanlıurfa’da doğacak” ifadesini kullandı.
Karaköprü’de gençler robotik kodlama öğreniyor
Karaköprü’de, geleceğin dili ve mesleği olarak gösterilen robotik kodlama kursu ile stem, kodlama ve basit yazılım eğitimi verilerek gençlerin teknoloji ve yazılımla tanışması sağlanıyor.
Büyükşehir Belediyesi, Birecik'teki hizmetlerini sıraladı
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, geçen pazartesi katıldığı Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Büyükşehir Belediyesinin ilçeye yeterli hizmet sunmadığını söylemişti. Büyükşehir Belediyesi de eleştirilere yanıt niteliğinde ilçedeki yaptıkları hizmetleri sıraladı.
Vali Ayhan OSB'de
Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan, TKDK ve KOSGEB İl Müdürlüğü’nü ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında brifing alıp ardından OSB geçerek yönetim kurulu ile bir toplantı gerçekleştirdi.
Uluslararası robot yarışması Urfa’da başladı
14. Uluslararası Milli Eğitim Bakanlığı Robot Yarışması, "Göbeklitepe" teması ve "Ahican Tarihin Sıfır Noktasında" sloganıyla Şanlıurfa’da başladı. Toplamda 4 gün sürecek yarışmaya 4 binden fazla robotla 10 binin üzerinde katılımcı katılıyor.
Şanlıurfa’da 4.0 Zirvesi başladı!
Şanlıurfa’nın tarım, turizm, tekstil ve teknoloji alanlarında potansiyelinin geliştirilmesi ve istihdamının artırılmasına yönelik yapılan "Urfa 4.0 Zirvesi" başladı.
BİRECİK MEZBAHASINDA ZEMİN GÜÇLENDİRME ÇALIŞMASI
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Birecik ilçesinde bulunan mezbaha binasında iyileştirme ve yenileme çalışması başlattı.