Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa'da diş hastanelerinde gece poliklinikleri açılacak
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz, Şanlıurfa Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesini ziyaret etti.
Urfa’da Kanser tedavisi için yeni cihaz
Şanlıurfa’da kanser Tedavisine yön veren PET/ CT cihazına ilk hasta alındı. İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz cihaza ilk hasta alımında Hastane yönetimi ve hizmet başkanlarıyla hazır bulundu.
Öğrencilere vergisiz telefonun detayları Resmi Gazete’de
Üniversite öğrencilerine cep telefonu, bilgisayar ve internet desteği için başvuru şartları ve başvuruların değerlendirme sürecine dair ayrıntılar belli oldu. Tebliğ, Resmi Gazete’de yayımlandı. Destekten yararlanmak isteyen öğrenciler nasıl ve nereye başvuru yapacak? İşte ayrıntılar...
Urfa'da mısır tarlasında kaçak trafolar tespit edildi
Şanlıurfa’da teknolojik araçlarla yürüttüğü kaçak elektrik tüketimiyle mücadele çalışmaları kapsamında Haliliye kırsalında 6 kaçak trafoya el koymaya giden DEDAŞ ekipleri, trafo sahiplerinin saldırısına uğradı. Ekiplerin çalışmasında bölgede traktör römorklarına ve mısır tarlalarına gizlenmiş 13 kaçak trafo daha tespit edildi.
Vergisiz cep telefonu ve bilgisayar kararının detayları Resmi Gazete’de
5 bin 500 TL destekten yararlanmak isteyen öğrenciler dikkat. Resmi Gazete, telefon ve bilgisayar desteği faydalanma tarihini ve gereken şartları yayınladı. Bakın neler gerekiyor..
TÜİK personel alacak
TÜİK, personel alımı yapılacağını duyurdu. Şartların sıralandığı ilanda, giriş sınavının sözlü yapılacağı belirtildi.
MEB'den 'merdiven altı' kurslara yönelik darbe
MEB’in oluşturduğu izinsiz ihbar hattına gelen 2 bine yakın ‘merdiven altı’ kurs ihbarı üzerine işlem başlatıldı. Ayrıca karekod uygulamasına geçmeyen kurumlarla ilgili denetimler de hız kazandı.
Siverek Devlet Hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi yapılmaya başlandı
Siverek Devlet Hastanesinde endoskopi ve kolonoskopi işlemleri yapılmaya başlandı.
ŞURKAV Şanlıurfa Dergisi yeniliklerle geliyor
Şanlıurfa’nın tarihi değerlerini korumak, kültürel değerlerini yaşatmak ve şehrin tanıtımını sağlamak gibi alanlarda, kurulduğu 1990 yılından bu yana çok başarılı projelere imza atan ŞURKAV’ın 16 yıldır çıkardığı Şanlıurfa Dergisi’nin 44’üncü sayısı, yeni bir yüz ve içerikle yayınlandı.
Bakan Koca’dan endişelendiren Eris varyantı açıklaması
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada Eris varyantının hasta etme gücünün daha düşük ancak bulaşıcılığının daha fazla olduğunu belirterek, “Bu dönemde hasta sayısının arttığını söyleyebiliriz. Fakat hastaneye yatış oranları oldukça düşük. Paniğe gerek yok" dedi.
Urfa Valisi'nden eğitim, uyuşturucu ve elektrik kesintisine dair önemli açıklamalar
Yerel ve ulusal basın temsilcileriyle bir araya gelen Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak kentin eğitim, elektrik kesintileri, turizm, artan bağımlılık, bireysel silahlanma, hasarlı binaların durumu, trafik gibi önemli sorunlara tek tek değinerek dikkat çeken açıklamalar yaptı. Göreve gelir gelmez adeta şehrin tomografisini çektiği anlaşılan Vali Şıldak çözüm için de yapılacakları aktardı. En dikkat çeken açıklamalar ise 300 okul ihtiyacı ve henüz yıkılmayı bekleyen 8 binden fazla binanın varlığı...
Karaköprü Belediyesinin spor kurslarına çocuklardan tam not
Karaköprü Belediyesi tarafından Seyrantepe Mahallesine kazandırılan kapalı spor merkezinde çocuklar için açılan ücretsiz spor kursları büyük ilgi görüyor.
Eyyübiye’de gömülü kaçak trafo bulundu!
Eyyübiye’de kırsal Aşağıkoçlu Mahallesindeki bir çiftçiye ait pamuk ve mısır ekili tarlada, toprak altına gömülmüş vaziyette 160 kWA gücünde kaçak elektrik trafosu tespit edildi. Sulama amacıyla kullanılan trafonun günlük ortalama tüketiminin 10 bin TL'yi bulduğu belirlendi.
Urfa’da kanser alanında bir doktor daha hasta kabulüne başladı
Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Oğur Karhan, Şanlıurfa Harran Üniversitesi Hastanesi Tıbbi Onkoloji bölümünde hasta kabulüne başladı.
Milletvekili Önen: Dünya teknolojisi Eyyübiye’ye getirilmiş
Eyyübiye Belediyesini ziyaret ederek Başkan Mehmet Kuş’tan ilçedeki hizmetler hakkında görüş alışverişinde bulunan Şanlıurfa Milletvekili Abdülkadir Emin Önen, açılışa hazırlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi ile dünyadaki teknolojilerin Eyyübiye’ye getirilmiş olduğunu söyledi.
HRÜ’den bilim dünyasına önemli katkı sağlayacak proje
HRÜ Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Bölümü yürütücülüğünde ÇAYDAG sunulan 1001 Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projelerini Destekleme Programı kapsamında, “Deprem Bölgesi Üniversiteleri Özel Çağrısı-BİNBİRÇABA” projesi kabul edildi.
Başkan Beyazgül: Japonya’da deprem konusundaki teknolojik gelişmeleri yerinde inceledik
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, bir dizi ziyaret ve temaslarda bulunmak üzere Türkiye Belediyeler Birliği Üyeleri ile birlikte Japonya'ya gitti. Ziyarette deprem konusundaki teknolojik gelişmeleri yerinde inceleme fırsatı buldu.
Eyyübiye’nin tam donanımlı gençlik merkezi hazır
Eyyübiye Belediyesi, Süleymanşah Mahallesi’nde yapımı tamamlanan gençlik merkezini baştan sona donattı. Uzay gözlemevinden kafeteryaya kadar her ayrıntının düşünüldüğü Süleymanşah Gençlik Merkezi, yeni eğitim öğretim döneminde öğrencilerle dolup taşacak.
HRÜ’de kalp çarpıntısı tedavisi güncel teknolojik yöntemler ile yapılıyor
Şanlıurfa Harran Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Aritmi Merkezinde kalp çarpıntılarının tedavisi güncel teknolojiler kullanılarak yapılıyor.
Süleymanşah Gençlik Merkezi’nde tefrişat çalışmaları tamamlandı
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş’un ilçe gençliğine sözü olan ve yapımı tamamlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi’nde açılış için son hazırlıklar yapılıyor. Spordan bilişime, mesleki kurslardan üniversiteye hazırlığa kadar her alanda ilçe gençliğini geleceğe taşıyacak altyapının kurulduğu merkezde tefrişat çalışmaları tamamlandı.
HKM Odası üyelerine 3 boyutlu yapı modeli eğitimi verdi
Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Şanlıurfa İl Temsilciliği tarafından üyelerine yönelik “Yapınet 3B Sayısal Yapı Modeli” eğitimi gerçekleştirildi
Teknoloji ve inovasyon meraklıları bu merkezde buluşuyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı “Mezopotamya Lıvıng Lab Teknoloji ve İnovasyon Merkezi” her yaş ve meslek gruplarından katılımcılara sunduğu yeni teknoloji eğitimleri sayesinde, gençlerin geleceğin teknolojilerinde yetkinliğinin artırılmasını sağlıyor.
Eyyübiye Belediyesinden öğrencilere yeni kurs
Eyyübiye’de yapımı tamamlanan Süleymanşah Gençlik Merkezi’nin açılışı için gün sayılırken, tefrişat çalışmaları da tüm hızıyla devam ediyor.
HRÜ'lü öğrencilerinin yer aldığı takımdan büyük başarı
Göbeklitepe OSAT takımı, Robotaksi Binek Otonom Araç Yarışması'nda puan bazında birincilik ve 'En İyi Takım Ruhu' ödülünü almaya hak kazanarak Urfa’nın gururu oldu. Göbeklitepe OSAT takımı, ödülünü 30 Ağustos- 03 Eylül arasında Ankara’da gerçekleşecek olan törende alacak.
Şanlıurfa'da üç gün sürecek TÜBİTAK Bilim Şenliği başladı
Şanlıurfa’da 4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği Şanlıurfa Fuar Merkezi’nde başladı. Büyükşehir Belediyesi, Valilik, Harran Üniversitesi, Manisa Celala Bayar Üniversitesi ve başka birkaç kurumun iş birliği ile düzenlenen şenlik, üç gün sürecek.
Urfa'da kutlama... Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 176 yaşında
Şanlıurfa Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü teşkilatının 176. kuruluş yıldönümünü çeşitli etkinliklerle kutladı.
Süleymanşah Gençlik Merkezi bir ay içinde gençliğin hizmetine sunulacak
Türkiye’nin ve Şanlıurfa’nın en genç nüfusuna sahip ilçesi Eyyübiye’de yaşayan gençler, açılışı yapılacak Süleymanşah Gençlik Merkezi’nde bilim, teknoloji, sanat, spor ve eğitim dâhil onlarca alanda yeniliklerle buluşacak. Merkezin açılışı ile ilgili olarak Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, en geç bir ay içerisinde burayı ilçe gençliğinin hizmetine sunacaklarını açıkladı.
YÖKAK'tan Harran Üniversitesine "kurumsal akreditasyon belgesi"
Harran Üniversitesi, YÖKAK tarafından yürütülen Kurumsal Akreditasyon Programı(KAP) kapsamında “Kalite Yönetim Sistemi” dahilinde yapılan değerlendirmelerden başarılı bir şekilde geçerek ‘Kurumsal Akreditasyon Belgesi’ni almaya hak kazandı.
Türkiye’nin İlk ‘Dijital Genç Seçim Ofisi’ Şanlıurfa’da açıldı
14 Mayıs'ta yapılacak olan milletvekilliği seçimleri öncesinde AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Emin Önen’in gençlere yönelik hazırladığı Haliliye ilçesindeki Türkiye’nin ilk ‘ Dijital Genç Seçim Ofisi’ Adalet Bakanı ve AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Adayı Bekir Bozdağ’ın katıldığı törenle açıldı.
Emin Önen: İstikrar için AK Parti
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili adayı Abdulkadir Emin Önen, Bozova ilçesinde esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. Önen, Türkiye’deki büyüme, istikrar ve gelişimin devamı için AK Parti kadrolarına ihtiyaç olduğunu vurguladı.