Arama
Arama Sonuçları
Vali Şıldak: Şimdi Şanlıurfa zamanı!
Günlük ziyaretçi bakımından bayramın ikinci günü 11 bin 454 misafir ile en yoğun gününü yaşayan Göbeklitepe, kendi rekorunu egale ederek Bayramın üçüncü günü bu kez 13 bin 857 kişiye ev sahipliği yaptı.
Şanlıurfa’da otobüs bilet fiyatlarına ‘bayram’ tarifesi
Şanlıurfa’da, ikinci ara tatil ile Süper Kupa heyecanının bu yıl Ramazan Bayramı'na denk gelmesi şehirdeki hareketliliği artırdı. Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasıyla otobüs biletlerine talep arttı. Acente sahipleri, bayram öncesinde hareketlilik yaşandığını ifade ederken, ilerleyen günlerde yoğunluğun artmasını bekliyor. Artan taleple bilet fiyatlarında muhtemel bir artışın yaşanabileceğini belirten firma sahipleri, vatandaşları erken rezervasyon yapmaları konusunda uyardı.
Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’nın turizmini geliştirmek adına çalışmalarını sürdürüyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün davetiyle şehrin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etmek ve kentin doğal güzelliklerini, eşsiz gastronomisini, dillere pelesenk olan UNESCO tarafından da tescillenen müziğini yerinde keşfetmek üzere Letonya, Litvanya, Estonya ve Azerbaycan'dan Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turizm acenteleri ve sosyal medya fenomenleriyle bir araya geldi.
BAŞKAN BEYAZGÜL ŞANLIURFA’NIN TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK ADINA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün davetiyle şehrin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etmek ve kentin doğal güzelliklerini, eşsiz gastronomisini, dillere pelesenk olan UNESCO tarafından da tescillenen müziğini yerinde keşfetmek üzere Letonya, Litvanya, Estonya ve Azerbaycan'dan Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turizm acenteleri ve sosyal medya fenomenleriyle bir araya geldi.
Şanlıurfa’nın eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri EMITT’e tanıtılıyor
Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda Şanlıurfa standına olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Yöresel tescilli lezzetiyle gastronominin başkenti Şanlıurfa’nın damak çatlatan lezzetleri de fuarda oldukça beğenildi.
ŞURKAV sanal gerçeklik otobüsü köy okullarında
Şanlıurfa’nın önemli turizm noktaları, sanal gerçeklik gözlükleri ile köy okullarında öğrenim gören öğrencilere tanıtıldı.
Diyanet'ten hac kontenjanının artırılması talebi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2024 Yılı Hac Protokolü kontenjanın artırılması talebinde bulunduklarını belirterek, "83 bin 430 olarak belirlenen kontenjanımızın artırılması talebinde bulunduk" dedi.
Urfa’da müzeler 6 aydır kapalı
Şanlıurfa’da, 6 Şubat’taki depremlerle mart ayındaki sel felaketinden olumsuz etkilenen Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Mozaik Müzesi yaklaşık 6 aydır ziyaretçilere kapalı. Müzelerin eksikliklerinin hala giderilememesi kente gelen turistleri hayal kırıklığına uğratıyor. Bu durumun Urfa turizmini etkilediğini belirten ŞURO Genel Sekteri Müslüm Çoban, “Müzelerin açılması, turistlerin Şanlıurfa'da daha fazla vakit geçirmesine ve kent ekonomisine katkı sağlayacak” dedi.
Uğurlu Sanayi Sitesi'nin asfaltı tamamlandı
Şanlıurfa şehir merkezinde bulunan eski sanayi sitesi ile Eyyübiye’nin farklı mahallelerinde bulunan küçük sanayi esnafının bir arada bulunması için inşa edilen Uğurlu Sanayi Sitesi, asfaltlama çalışmalarının tamamlanmasıyla hizmet vermeye başladı.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları başladı (2)
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1düzenlenen ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başladı. Yerli ve yabancı birçok firmanın katıldığı Kültür ve Turizm buluşmaları renkli görüntülere sahne oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın Turizmde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları başladı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1düzenlenen ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başladı. Yerli ve yabancı birçok firmanın katıldığı Kültür ve Turizm buluşmaları renkli görüntülere sahne oldu. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın Turizmde önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları başladı
Yerli ve yabancı birçok firmanın yoğun ilgi gösterdiği “1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları” Şanlıurfa’da başladı.
Turizmin kalbi Şanlıurfa’da atacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başlıyor. Yerli ve yabancı birçok firmanın yoğun ilgi gösterdiği Fuarla birlikte turizmin kalbi Şanlıurfa’da atacak.
Turizm pazarı Urfa’da
Dünyanın önde gelen turizm firmalarının yer aldığı turizm pazarı, Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenleyeceği “1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları”nda bir araya gelecek.
Kredi kartlarına taksit kısıtlaması
BDDK’dan kredi kartıyla taksitli harcamalara yönelik yeni kısıtlama kararı geldi. Buna göre, hava yolu, seyahat acenteleri ve konaklama ile ilgili yurt dışı harcamalara taksit yapılmayacak.
Balıklıgöl çarşı esnafı kepenk kapattı
Balıklıgöl Çarşı Esnafı Derneği, dükkan kiralarının fahiş şekilde arttığını ileri sürerek basın açıklaması yaptı. Açıklamada,”Yapılan zam oranlarının gözden geçirilmesi ve geri adım atılmasını bekliyoruz. Mağduriyetimize dikkat çekmek için kepenk kapatıyoruz” denildi.
Şanlıurfa’nın Kültürel Değerleri Turizm Fuarında Tanıtılıyor
Büyükşehir Belediyesi Peygamberler Şehrinde görev yapan turizm acentelerini bir araya getirerek Şanlıurfa’nın turizm potansiyelinin ve ziyaretçi sayılarını artırmalarını ulusal ve uluslararası bağlantılar yaparak turizm şehri Şanlıurfa’ya katkıda bulunmalarını sağladı.
DASK Şanlıurfa’da kendini kapattı
Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından DASK’a yapılan hasar ihbar sayısı 314 bini aşarken, Şanlıurfa’da ekranları kapatılan acenteler ise poliçe kesemiyor. Çözüm Sigorta Aracılık Hizmetleri yöneticisi Cemal Beyaz, “Poliçe yaptırmak isteyen de poliçe tanzim eden biz acenteler de mağdur” dedi.
İzmir’de Urfa türküleri yankılandı
İzmir’de düzenlenen Uluslararası Turizm Ticaret Fuar ve Kongresi’nde Şanlıurfa standı beğeni toplarken, Urfa türküleri ziyaretçilerin kulaklarının pasını sildi.
İzmir’deki fuarda Urfa’nın değerleri tanıtılıyor
16. Uluslararası Travel Türkiye Turizm Fuarı İzmir Fuar Merkezinde gerçekleştiriliyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi fuar alanında kurduğu iki katlı stantla ve turizm acentelerinin de katılımıyla Şanlıurfa’nın kültürel değerlerini, müziğini, tescilli lezzetlerini ve turizm destinasyonlarını tanıtıyor.
İzmir'de uluslararası fuarda Urfalı işletmelerin standı ilgi gördü
Fuarizmir’deki uluslararası turizm ticaret fuarına katılan eski Suruç Kaymakamı Abdullah Çiftçi, “Kültürüyle, medeniyetiyle, ürünleriyle, insanlığıyla, Halil İbrahim bereketi sofrasıyla çok özel olan Urfa, her zaman yüreğimizde olan bir yer” dedi.
İzmir'de uluslararası fuarda Urfalı işletmenin standı ilgi gördü
Fuarizmir’deki uluslararası turizm ticaret fuarı büyük ilgi görüyor.
TÜRSAB’da tansiyon düşmüyor
Seçim öncesi konuşmalar sırasında TÜRSAB Genel Kurulu’nda gergin anlar yaşanıyor.
TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir: Köprüden önceki son çıkıştayız
TÜRSAB Başkan Adayı Ali Bilir, 400 acentenin katıldığı İstanbul toplantısında, “Bu genel kurul TÜRSAB’ın varlık veya yokluk genel kuruludur” diyerek acenteleri sağduyulu oy kullanmaya çağırdı.
Turizmciler konaklama yetersizliğinden dertli
Tarihi ve doğal güzellikleriyle yerli ve yabancı turistler için destinasyon haline gelen Şanlıurfa’da bir haftalık ara tatilde adeta turist patlaması yaşandı. Kent, ziyaretçi akınına uğrarken, şehre gelen yerli ve yabancı turistler konaklama tesisi yetersizliğinden otellerde ya yer bulamadı ya da fahiş oda fiyatları ile karşılaştı. Turistlerin bu mağduriyetinin kentin imajını zedelediği yorumlarını beraberinde getirdi. Turizmciler, kentte yaşanan turist yoğunluğunu sevinçle karşılasa da konaklama tesislerinde yaşanan eksiklik noktasında ivedi adımlar atılması gerektiğini düşünüyor.
Ali BİLİR’den sürpriz: 25. Dönem TÜRSAB Başkan Adaylığını Açıkladı
25.Dönem TÜRSAB Genel Başkanlığı seçimi için adaylığını açıklayan Ali Bilir, bir otelde basın ile buluştu.
Şanlıurfa’da eğitim-öğretim heyecanı başladı
Şanlıurfa’da, 2022-2023 eğitim öğretim yılı, 2002 Vakıflar İlkokulunda düzenlene törenle başladı.
Şanlıurfa’da eğitim heyecanı başladı
Şanlıurfa’da, 2022-2023 eğitim öğretim yılı, 2002 Vakıflar İlkokulunda düzenlene törenle başladı.
GastroTürk Ödülleri!! Urfalı olarak desteğe var mısınız?
GastroTürk 2022 Ödülleri, Tadımistanbul Gastronomi Fuarı ve Zirvesi kapsamında Dr. Mimar Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde 28 Eylül – 2 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan tören ile sahiplerini bulacak.
Kavurucu sıcaklıklar Urfalıları Karadeniz’e yöneltti!
Türkiye’nin büyük bir bölümünü etkisi altına alan aşırı sıcaklıklar en çok Şanlıurfa’yı yakıyor. Bunaltıcı sıcaklıklardan uzaklaşmaya çalışan ve ekonomik durumu iyi olan Urfalılar, tatil için mevsim sıcaklıklarının daha az hissedildiği Karadeniz bölgesini tercih ediyor. Şanlıurfa Bölgesel Turist Rehberler Odası Genel Sekreteri Müslüm Çoban, “Sıcaklıklardan dolayı Urfalılar akın akın Karadeniz’e gidiyor. Temmuz ayının başından bu yana bir yoğunluk var. Urfalılar sadece Karadeniz’i değil, Tunceli, Elazığ, Hakkari ve Van gibi serin şehirleri tercih ediyor” dedi.