Arama
Arama Sonuçları
Tüketici güven endeksi belli oldu
Tüketici güven endeksi 80,51 oldu.
Şanlıurfa’da dikkat çeken anadil araştırması!
Sosyo Politik Saha Araştırmaları Merkezi, Şanlıurfa dahil 16 ilde ‘Türkiye’de Türkçe dışında konuşulan anadillerinin kullanım düzeyiyle’ ilgili araştırma yaptı.
Nisan ayı enflasyon rakamları açıklandı!
Türkiye'nin nisan ayı enflasyon rakamları belli oldu. Enflasyon nisan ayında aylık bazda yüzde 3,18 artış kaydetti. Yıllık enflasyon yüzde 69,80'e yükseldi.
Gülpınar iddialı konuştu: Namus ve şeref sözü veriyorum, gereğini yapacağım
Yeniden Refah Partisi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Kasım Gülpınar, mitingde yaptığı konuşmada" Eğer bu ankette seçim AK Parti ve Yeniden Refah Partisi arasında geçmiyorsa kendi şahsım adına namus ve şeref sözü veriyorum, g ereğini yapacağım ama siz de aynı şeyi yapacak mısınız?"
Anket ve tahminlere yayın yasağı başlıyor
Yarından itibaren kamuoyu araştırmaları, anketler, tahminler, mini referandum gibi adlarla vatandaşın oyunu etkileyecek biçimde yayın yapılamayacak. Propaganda serbestliği 30 Mart saat 18.00'de, seçim yasakları ise 31 Mart saat 23.59'da sona erecek.
İletişim Başkanlığı dolar 40 TL olacak iddialarını yalanladı
Rekor üzerine rekor kıran dolar kuru için bir açıklama da İletişim Başkanlığı yaptı. “Dolar 15 gün sonra 40 TL olacak” iddialarına yalanlama geldi.
BAŞKAN BAYDİLLİ'YE DESTEK HER GEÇEN GÜN ARTIYOR
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli’nin açtığı seçim ofisi her akşam kendisini destekleyen vatandaşlarla dolup taşarken, Başkan Baydilli her geçen gün artan desteğin vatandaşların Karaköprü için kararını verdiğine işaret olduğunu söyledi
Türkiye’nin yüzde 52,7’si mutlu!
TÜİK'e göre, Türkiye’de kendini “mutlu” olarak tanımlayan kişiler geçtiğimiz yıla göre artarak yüzde 52,7’ye yükseldi. Kadınlar erkeklere göre daha mutlu…
Memur-Sen İl Başkanı Coşkun kamu görevlilerinin enflasyon kayıplarına dikkati çekti
TÜİK tarafından açıklanan ocak ayı enflasyon rakamlarının ardından Memur-Sen Şanlıurfa İl Başkanı İbrahim Coşkun, enflasyonun yüksek seviyelerde seyretmesinin kamu görevlileri için zorlu bir yıl geçirme ihtimalini artırdığını belirtti.
Yoksulluk oranı geçen yıl azaldı!
TÜİK, 2023 yılı yoksulluk ve yaşam koşulları istatistiklerini açıkladı. Yoksulluk oranı 2023 yılında 0,5 puan azalarak yüzde 13,9 oldu.
DEM Parti'nin Urfa adayı ile ilgili kararı seçmeni şaşırtacak!
Son yıllarda Şanlıurfa'da ithal başkan ve milletvekili adayları ile gündeme gelen DEM Parti bu seçimde adayı ile ilgili karar değişikliğine gitti. Partinin anketler sonucu Şanlıurfalı eşbaşkanlar ile sahaya çıkacağı konuşuluyor.
Ankara'dan Urfa Büyükşehir Başkanlığı için yeni bir anket! İşte ismi geçen 4 isim...
Ankara'dan Şanlıurfalılara yapılan telefon anketi ile yerel seçimlerde kimi büyükşehir belediye başkanı olarak görmek istedikleri soruldu. Soruda 4 isim yer aldı.
Seçim yasakları Resmi Gazete'de
Yüksek Seçim Kurulu'nun, 31 Mart yerel seçimine ilişkin kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
Tüketici güven endeksi yükseldi
Tüketici güven endeksi aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 2,6 artarak 77,4 oldu.
Şanlıurfanın 'da aralarında bulunduğu ankette cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından isim değişikliği
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın deprem bölgesinde bazı illerin mevcut belediye başkanlarını 31 Mart'ta aday göstermeye sıcak bakmadığı iddia edildi. Kulislerde konuşulanlara göre temayül ve anket çalışmalarından da değişim çıktığı aktarıldı. Erdoğan'ın bölge için özel çalışma yaptığı, yeni isimler için titiz bir çalışma yürüttüğü gelen bilgiler arasında
Urfa'da aday adayları en kritik aşamada! Dosyalar masaya geldi...
Urfa'dan AK Parti aday adayı olanlar için 5 aşamalı sürecin 4'üncüsü başladı. İsimler artık dosya halinde oluşturulan üst kurulun masasında...
Urfa’da aday adayları dikkat!Urfa’da aday adayları dikkat!
AK Parti Genel Merkezi Şanlıurfa’da sokağın sesini Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a duyurmak için kente “tebdil-i kıyafet”li ekip gönderdi. Ekip esnafla görüşerek aday adayları hakkında nabız yokluyor.
Şanlıurfa'da 63 Balıklıgöl ring hattının ücretli olması vatandaşları ikiye böldü
Şanlıurfa’nın kent merkezinde en önemli otobüs hatlarından olan 63 Balıklıgöl ring hattının yeniden ücreti olması vatandaşları ikiye böldü. Bazı vatandaşlar hattın ücretsiz hizmet verirken aşırı kalabalık olduğunu belirtirken, bazıları ise geçim şartlarının zorlaştığı bir ortamda otobüse para vermemenin iyi olduğunu savundu.
Urfa’da 63 Balıklıgöl ring hattı yeniden ücretli oluyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, 63 Balıklıgöl ring hattının ücretsiz olmasından memnun olup olmadıklarını vatandaşlara sormuştu. Anket sonuçlandı. Büyükşehir Belediyesi hattın yeniden ücretli olmasına karar verdi.
Şanlıurfa AK Parti’de temayül yoklaması başladı!
Şanlıurfa AK Parti'de belediye başkan adaylarının belirlenmesindeki önemli aşamalardan biri olan temayül yoklaması başladı. Kapalı spor salonundaki yoklamada AK Parti milletvekilleri ve MKYK üyeleri hazır bulunuyor.
En başarılı belediye başkanları belli oldu!
Alf Araştırma Şirketi, 20 Ekim - 3 Kasım'da 14 bin 200 kişiyle CATI yöntemiyle Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu 30 büyükşehirde bir anket gerçekleştirdi. İşte en başarılı belediye başkanları…
Şanlıurfa'da hasta hakları günü kutlandı
Şanlıurfa İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Abdullah Solmaz ‘26 Ekim Hasta Hakları Günü’nü kutladı.
Dolarda 2 ay sonra şaşırtan tahmin
Sosyal medya hesabı üzerinden dolara ilişkin sık sık açıklamalar yapan Selçuk Geçer, yine gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Dolar iki ay sonra duyanları, görenleri şaşkına çevirecek. Yeni rakamı açıklayan Geçer, yatırımcılara önemli uyarılarda da bulundu. Sabırlı olunmasının altını çizerken önemli o tarihi de açıkladı.
Tüketici güven endeksi verileri açıkladı
TÜİK'e verilerine göre, tüketici güven endeksi eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 5,1 oranında artarak 71,5 oldu.
Gençler en başarılı milletvekillerini seçti
ORC Araştırma, 'Z kuşağına göre en başarılı milletvekilleri' anketinin sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Listede dikkat çeken isimler var.
Şanlıurfa dahil 26 ilde anket: En beğenilen siyasetçi kim?
Asal Araştırma, 'en beğenilen siyasetçi' anketini açıkladı. Ankete göre 'en beğenilen siyasetçi' sıralamasında Cumhurbaşkanı Erdoğan birinci olurken Ahmet Davutoğlu ise son sırada yer aldı.
Urfa’da partilerin Twitter'da kaç takipçisi var?
Siyaset arenasında rekabetleri devam eden partilerin sosyal medyadaki takipçi sayılarına bakıldı, sıralamaları belli oldu.
Merkez Bankası faiz kararını yarın açıklayacak
Merkez Bankası’nın yarın faiz kararını açıklanması bekleniyor. Her ne kadar oran konusunda bir netlik söz konusu olmasa da, faiz artışına kesin gözüyle bakılıyor.
ENAG enflasyon verilerini açıkladı
Enflasyon Araştırma Grubu, haziran ayı enflasyonunu yüzde 8,54; yıllık enflasyonu ise yüzde 108,58 olarak hesapladı.
Baydilli’den belediye personellerine teşekkür
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, belediye personelleriyle bir araya geldi. Baydilli özellikle deprem ve sel döneminde gösterdikleri üstün gayret nedeniyle personellere teşekkür etti.