Arama
Arama Sonuçları
Viranşehir’de tepki çeken görüntü!
Viranşehir’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Avukat Kazım Ekinci Parkı’nda bir bankı yandırarak kullanamaz hale getirdi.
Eyyübiye’de parklar yenileniyor
Şanlıurfa merkez ilçesi Eyyübiye’ye 38 yeni park ve 180 dekarlık alanıyla bölgenin en donanımlı millet bahçesini kazandıran Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yeni yeşil alanlar oluşturmak için projeler üretip hayata geçirmeye devam ederken, belediye ekipleri de mevcut yeşil alanların bakım ve güzelleştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Şanlıurfa'da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Başkan Beyazgül: Tek sevdamız Şanlıurfa
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SanatDer Sanatçılarının bir araya gelerek hazırladıkları yağlı boya resim sergisi açıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tek sevdalarının Şanlıurfa olduğunu söyledi.
Şanlıurfa'da kadın girişimcilerin el emeği göz nuru ürünleri sergilendi
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan fuarda tekstilden sanata ev yemeklerinden kozmetiğe birçok alanda üretim yapan kadın girişimcilerin el emeği göz nuru ürünleri görücüye çıktı. İlk iki günde binlerce kişinin ziyaret ettiği fuarda kadın üreticiler satışlardan memnun.
Urfa’da girişimci ve üreten kadınlar buluşması fuarı kapılarını açtı
Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Türkiye`de bir ilk olma özelliği taşıyan ve Şanlıurfa da birbirinden farklı sektörlerde yer alan kadın girişimcilerin bir araya geldiği ‘girişimci ve üreten kadınlar buluşması’ fuarı kapılarını açtı.
Girişimci ve üreten kadınlar bu fuar’da buluşacak
Şanlıurfalı kadınların bin bir emekle hazırladıkları el işi göz nuru ürünler, Büyükşehir Belediyesinin 25 Ekim’de düzenleyeceği “Girişimci ve Üreten Kadınlar Buluşması’’ fuarında sergilenecek. Fuara sayılı günler kala kadınlar, son hazırlıklarını yapıyor.
Vali Şıldak dünyanın en büyük çiftliğini inceledi
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, eşi Fatma Nur Şıldak ile birlikte dünyanın en büyük çiftliği olan TİGEM’e bağlı Ceylanpınar Tarım İşletmesinde incelemelerde bulundu.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nden girişimci ve üreten kadınlar fuarı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde düzenlenen Türkiye`de bir ilk olma özelliği taşıyan ve Şanlıurfa da birbirinden farklı sektörlerde yer alan kadın girişimcilerin bir araya geleceği “Girişimci ve Üreten Kadınlar Buluşması’’ fuarı 25 Ekim’de Şanlıurfa fuar merkezinde kapılarını ziyaretçilerine açıyor.
Şanlıurfa'nın tarihi, gastronomisi ve kültürü İstanbul'da
Atatürk Havalimanı'nda düzenlenen ‘İstanbul İl Tanıtım Günleri’ Şanlıurfa’nın geçmişe ışık tutan tarihi, damak çatlatan lezzetleri, UNESCO’ya aday müziği ile başladı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Şanlıurfa’nın tarihi, gastronomisi ve eşsiz kültürel değerleriyle ziyaretçilerini beklediğini aktardı.
Halfeti’de yıkım kararı alınan otelde son durum!
Tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkan Şanlıurfa’nın turizm kenti Halfeti’nin silüetini bozduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan otelin yıkımı ne aşamada? Dünkü gerginliğin ardından polisin tedbir amaçlı bekleyişi bugün de sürüyor.
Viranşehir Belediyesi ekim ayı meclis toplantısı yapıldı
Viranşehir Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Belediye Başkanı Salih Ekinci başkanlığında gerçekleştirildi.
Başkan Ekinci’den Mevlid Kandili mesajı
Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajında, kandillerin, sevgi, yardımlaşma, merhamet ve hoşgörünün ön plana çıktığı müstesna günler olduğunu belirterek, “Bugün, alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (SAV) dünyaya teşriflerinin yıl dönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşamaktayız” ifadelerine yer verdi.
Başkan Beyazgül Takoran Festivaline katıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Siverek Belediyesi tarafından her yıl geleneksel hale getirilen Takoran Kültür ve Doğa Festivaline katıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Siverek ilçesinin önemli bir tarihe sahip olduğunu söyledi.
Takoran Festivali ödül töreniyle sona erdi
Siverek Belediyesince doğa ve kültür buluşmaları kapsamında düzenlenen ve 3 gün süren 3. Uluslararası 5. Geleneksel Takoran Kültür ve Doğa Festivali, coşkuyla tamamlandı.
Siverek’te festivalde etkinlikler devam ediyor
Siverek Belediyesince bu yıl 3. Uluslararası 5. Geleneksel Takoran Kültür ve Doğa Festivali, gece de düzenlenen etkinliklerle dolu dolu geçiyor.
Urfa'da farklı ilçelerde çakışan tarihlerde festivaller düzenleniyor
Şanlıurfa’da bugünlerde festivalden geçilmiyor. Kentte üç ilçenin festival takvimi çakıştı. Turizmciler bölgeye katkı sunacak festivallerin takvimi belirlenirken koordinasyon eksikliğine dikkati çekti.
Başkan Beyazgül gazilerle bir araya geldi
19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle Şanlıurfa’da düzenlenen programda kent protokolü şehitliği ziyaret ederek gazilerle bir araya geldi. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, dün olduğu gibi bugünde milli değerlere sahip çıktıklarını ifade ederek bayrak ve vatanı hiçbir şeyle değiştirmeyeceklerini söyledi.
Urfa’daki bölge 'kesin korunacak hassas alan' ilan edildi
Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı kararına göre, Şanlıurfa’nın Viranşehir ve Siverek ilçe sınırları içerisinde de yer alan ‘Karacadağ Potansiyel Doğal Sit Alanı’ndaki bazı yerler ‘kesin korunacak hassas alan' ilan edildi. Peki, kesin korunacak hassas alan ne demek?
Takoran Kültür ve Doğa Festivali programı belli oldu
Siverek Belediyesince düzenlenecek olan uluslararası Takoran Kültür ve Doğa Festivali programı belli oldu.
Urfa Kalesi kapılarını yeniden açıyor
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, yenileme ve kazı çalışmaları devam eden Şanlıurfa Kalesi’nde incelemelerde bulundu.
Urfa’ya ikinci gastronomi merkezi kazandırılıyor
Şanlıurfa’nın yemek kültürünün dünyaya tanıtılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte yapımına başlanılan gastronomi merkezinin inşaat çalışması devam ediyor.
1. Uluslararası Kültür Ve Turizm Buluşmaları Programında Bonega Turizm Rüzgarı
1. Uluslararası Kültür Ve Turizm Buluşmaları Programında yerli ve yabancı misafirlerin ilgisi yoğun oldu
Siverek Belediyesi standı fuarda yoğun ilgi gördüp
Siverek Belediyesi, 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenen "1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları" fuarında büyük bir ilgiyle karşılandı.
Turizmin kalbi Şanlıurfa’da atacak
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1-2 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan ‘’ 1. Uluslararası Şanlıurfa Kültür ve Turizm Buluşmaları’’ başlıyor. Yerli ve yabancı birçok firmanın yoğun ilgi gösterdiği Fuarla birlikte turizmin kalbi Şanlıurfa’da atacak.
Başkan Yetim TOBB Ekonomi Şurası’nda konuştu
TOBB Türkiye Ekonomi Şurası’na katılan ŞUTSO Başkanı Mehmet Yetim, Şanlıurfa’ya düzenlenen uçak seferlerinin azlığına değindiği konuşmasında, “Şanlıurfa'nın güzellikleriyle iş dünyasındaki potansiyelini dünyaya daha geniş bir perspektiften sunabilmek ve şehrimizin kalkınmasına destek olmak adına uçak seferlerinin artırılması hususunda desteklerinizi bekliyoruz” dedi.
Vali Ayhan’dan veda mesajı!
Resmi Gazete'de yayımlanan Valililer Kararnamesiyle Mülkiye Başmüfettişi olarak merkeze alınan Şanlıurfa Valisi Salih Ayhan veda mesajı yayımladı. Ayhan mesajında, “İlk geldiğimde yabancısı olduğum bu güzel topraklardan kiminizin Salih kardeşi, kiminizin Salih oğlu, kiminizin ise Vali amcası olarak ayrılıyorum.” ifadesini kullandı.
Beyazgül aşure etkinliğine katıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Muharrem ayı nedeniyle Kadın Destek Merkezleri tarafından hazırlanan aşure etkinliğinde kadın kursiyerlerle bir araya geldi. Başkan Beyazgül, birlik ve beraberliğin en güzel yansıtıldığı şehrin Şanlıurfa olduğunu söyledi.
Viranşehir Belediyesinin meclis toplantısı gerçekleştirildi
Viranşehir Belediyesi Ağustos Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Meclis Başkanvekili İrfan Şehmusoğlu Başkanlığında yapıldı.
Şanlıurfa iş dünyası uçak sefer sayılarına tepki gösterdi
Şanlıurfa’da son zamanlarda yaşanan uçak seferlerinin azaltılması sorunu temel gündem maddelerinden biri olmaya devam ediyor. Kentin iş dünyasından isimlerin ve STK temsilcilerinin katılımıyla ŞUTSO’da düzenlenen basın toplantısında, söz konusu soruna tepki gösterilip çözüme kavuşturulması talep edildi. Toplantıda konuşan ŞUTSO Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Doğan Yetim, hem yurt içi hem de yurt dışı seferlerinin artırılmasını istedi.