Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa’da berber ve kuaförler hangi gün kapalı olacak?
Şanlıurfa'daki berber, kuaför ve güzellik salonları için önemli bir gelişme yaşandı. Bugünden itibaren, bu işletmeler haftanın bir günü kapalı olacak. Hangi günün kapalı olacağı ise Şanlıurfa Valiliği tarafından sektörel yapı, işletme profili ve tüketici tercihlerini göz önünde bulundurarak belirlenecek.
Halfeti’de bayram yoğunluğu
Şanlıurfa'nın doğal güzelliğiyle ön plana çıkan saklı cenneti Halfeti’de kurban bayramı yoğunluğu yaşanıyor.
ŞUTUDER'den Kültür Yolu Festivali için Teşekkür
Şanlıurfa Turizm Geliştirme Derneği (ŞUTUDER) Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜRSAB GAP Bölge Temsil Kurulu Başkan Yardımcısı Ali Canbek, Kültür Yolu Festivali için emeği geçen herkese teşekkür etti.
Haliliye Belediyesi güzellik merkezlerini denetledi
Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, güzellik merkezlerine yönelik gerçekleştirdiği denetimde hijyen kontrollerini sağlarken, halk sağlığı adına kullanılması yasak olan ürünlerin bulundurulmaması gerektiğini ifade etti.
Şanlıurfa'da kültürel şölen: Türkiye Kültür Yolu Festivali başlıyor!
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin ikinci durağı Şanlıurfa olacak. Şehir, 25 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında konserler, sergiler, söyleşiler ve her yaşa uygun etkinliklerle renklenecek. Kültür ve Turizm Bakanlığı Yaşayan Miras ve Kültürel Etkinlikler Genel Müdürü ve Türkiye Kültür Yolu Festivali Direktörü Selim Terzi festivalin Şanlıurfa’nın Türkiye’nin uluslararası marka değerine katkıda bulunacağını söyledi.
Sanatçılar, yıldızlar ve ustalar Şanlıurfa'da buluşacak! 9 günde 300’den fazla etkinlik
Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından Türkiye'nin uluslararası marka değerine katkıda bulunmak üzere düzenlenen Türkiye Kültür Yolu Festivali'nin ikinci durağı Şanlıurfa olacak. Şehir, 25 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında konserler, sergiler, söyleşiler ve her yaşa uygun etkinliklerle renklenecek. Festival süresince yaklaşık 40 ayrı noktada 300’den fazla etkinlik halkla buluşacak. Şanlıurfa, 12 bin yıllık geçmişiyle insanlık tarihinin ilk izlerini taşımasıyla da festivale ev sahipliği yapacak.
SOLOTÜRK Şanlıurfa’ya geliyor
Türk Hava Kuvvetlerinin gururu SOLOTÜRK, Türkiye Kültür Yolu Festivali Şanlıurfa Buluşması kapsamında 26 Mayıs Pazar günü Şanlıurfa’da gösteri yapacak.
Düz görmeye başladı: Şanlıurfa'da 68 yıl sonra gelen mutluluk
Şanlıurfa'da yaşayan ve 68 yıldır gözleri şaşı olan İsmail Çobanlı Harran Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan başarılı şaşılık operasyonuyla dünyayı düz görmeye başladı.
Kadim Uygarlıkların Ayak İzleri Sizlerin Objektifinden Yansısın!
Harran Kaymakamlığı ve Harran Belediyesi tarafından “3. Geleneksel Her An Harran Fotoğrafçılar Maratonu” Düzenlenecektir.
Kayalar: Bayram tıraşı randevularını son güne bırakmayın!
Yaklaşan Ramazan Bayramı öncesi kuaförlerde bayram tıraşı mesai başladı. Şanlıurfa Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Nezif Kayalar, bayram tıraşı olmak isteyen vatandaşlara kuaför randevularını son güne bırakmamaları uyarısında bulundu.
Cumhuriyet Gastronomi Merkezi hizmete girdi
Kendine has yemek kültürü ve damak çatlatan eşsiz mutfak lezzetleri ile Gastronominin Başkenti Şanlıurfa’nın yemek kültürünü tanıtmak amacıyla Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün talimatlarıyla kente modern ve nezir bir eser daha kazandırıldı.
Başkan Kuş: Tüm İslam âleminin mübarek Ramazan ayını tebrik ediyorum
Eyyübiye Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yayımladığı bir mesajla Ramazan ayını tebrik etti.
Başkan Canpolat: Her zaman kadınlarımızın yanındayız
Haliliye Belediye Başkanı Mehmet Canpolat, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen programda yaptığı konuşmada, “Haliliye Belediyesi olarak, doğumdan ölüme kadar biz vatandaşlarımızın her türlü iyi gününde, kötü gününde yanlarında olduk ve yanlarında olmaya devam edeceğiz” dedi.
Başkan Beyazgül: Kültür ve Kongre merkezi yapacağız
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül kentte Kültür ve Kongre Merkezi yapacaklarını söyledi.
Başkan Beyazgül, Şanlıurfa’nın turizmini geliştirmek adına çalışmalarını sürdürüyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün davetiyle şehrin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etmek ve kentin doğal güzelliklerini, eşsiz gastronomisini, dillere pelesenk olan UNESCO tarafından da tescillenen müziğini yerinde keşfetmek üzere Letonya, Litvanya, Estonya ve Azerbaycan'dan Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turizm acenteleri ve sosyal medya fenomenleriyle bir araya geldi.
BAŞKAN BEYAZGÜL ŞANLIURFA’NIN TURİZMİNİ GELİŞTİRMEK ADINA ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül’ün davetiyle şehrin tarihi ve turistik alanlarını ziyaret etmek ve kentin doğal güzelliklerini, eşsiz gastronomisini, dillere pelesenk olan UNESCO tarafından da tescillenen müziğini yerinde keşfetmek üzere Letonya, Litvanya, Estonya ve Azerbaycan'dan Şanlıurfa’ya gelen yerli ve yabancı turizm acenteleri ve sosyal medya fenomenleriyle bir araya geldi.
Başkan Beyazgül vizyon projelerini tanıttı
AK Parti’nin Şanlıurfa’da yeniden aday gösterdiği Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, 31 Mart seçimleri kapsamında, 5 yıl içinde kente kazandırmayı planladığı projelerini kamuoyu ile paylaştı. Beyazgül, Urfaray banliyö sistemi, yeni üniversite, kültür ve kongre merkezi, yeni otogar, millet kütüphanesi, kentsel dönüşüm, ulaşım yatırımları, parklar, müzeler ve daha fazlasını içeren çok sayıda yeni projeyle Şanlıurfa'yı modern ve müreffeh bir şehir haline getirmeyi amaçladıklarını söyledi.
Şanlıurfa’nın eşsiz tarihi ve doğal güzellikleri EMITT’e tanıtılıyor
Dünyanın en büyük beş turizm fuarından biri olan EMITT Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Fuarda Şanlıurfa standına olan ilgi her geçen gün daha da artıyor. Yöresel tescilli lezzetiyle gastronominin başkenti Şanlıurfa’nın damak çatlatan lezzetleri de fuarda oldukça beğenildi.
Başkan Baydilli'den Miraç Kandili mesajı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Miraç Kandili münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak tüm İslam aleminin kandili kutladı.
Güneydoğu'nun 'sakin şehri' Halfeti’ye yoğun ilgi!
Şanlıurfa'nın meşhur turizm destinasyonu Halfeti, soğuk günlerin etkisi altında olmasına rağmen güneşin yüzünü göstermesiyle canlılığını geri kazandı. 'Güneydoğu'nun Bodrum'u olarak anılan "Sakin şehir" Halfeti'ye gezmeye gelenler, özellikle bir bölümü sular altında kalan ilçeyi tekne turuyla geziyor.
Başkan Beyazgül: Şanlıurfa aşevine desteğimiz devam edecek
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çeyrek asırdır hayırseverlerin destekleriyle Şanlıurfa’da dar gelirli ailelere yönelik yardımlarda bulunan Şanlıurfa Aşevi Derneğini ziyaret etti. Başkan Beyazgül, Şanlıurfa aşevine desteğimiz devam edecek” dedi.
Diyanet'ten hac kontenjanının artırılması talebi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 2024 Yılı Hac Protokolü kontenjanın artırılması talebinde bulunduklarını belirterek, "83 bin 430 olarak belirlenen kontenjanımızın artırılması talebinde bulunduk" dedi.
Başkan Beyazgül: Gastronomi merkezimiz tamamlandı
Kısa bir süre önce inşaat çalışması tamamlanan ikinci Gastronomi Merkezi çevre düzenlemesinin ardından hizmete açılacak.
Karaköprü'de caddeler ışıl ışıl oldu
Karaköprü Belediyesi ilçedeki cadde ve bulvarlarda led figürlerle aydınlatma çalışması yaparak geceleri yolları ışıl ışıl hale getirip görsel güzellik oluşturdu.
Şanlıurfa'da gastronomi merkezi tamamlandı
Gastronomi şehri Şanlıurfa’nın yemek kültürünün dünyaya tanıtılması amacıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından kentte yapımına başlanılan ikinci gastronomi merkezinin inşaat çalışması tamamlandı.
İmren güzellik merkezi ile kaliteli güzellik
Şanlıurfa hilvan da açılan ve kısa sürede beğeni toplayan İmren güzellik merkezi müşterilerin memnuniyetini kazanarak tam puan aldı. Kadın ve erkek ayrı olmak üzere hizmet veren İmren güzellik merkezi dünya kadınla kadın bakımla güzeldir diyerek müşterilerine en iyi kalitede hizmet vermeye başladı
Viranşehir’de tepki çeken görüntü!
Viranşehir’de kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, Avukat Kazım Ekinci Parkı’nda bir bankı yandırarak kullanamaz hale getirdi.
Eyyübiye’de parklar yenileniyor
Şanlıurfa merkez ilçesi Eyyübiye’ye 38 yeni park ve 180 dekarlık alanıyla bölgenin en donanımlı millet bahçesini kazandıran Belediye Başkanı Mehmet Kuş, yeni yeşil alanlar oluşturmak için projeler üretip hayata geçirmeye devam ederken, belediye ekipleri de mevcut yeşil alanların bakım ve güzelleştirme çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Şanlıurfa'da Öğretmenler Günü coşkuyla kutlandı
24 Kasım Öğretmenler Günü tüm Türkiye’de olduğu gibi Şanlıurfa’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Başkan Beyazgül: Tek sevdamız Şanlıurfa
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde SanatDer Sanatçılarının bir araya gelerek hazırladıkları yağlı boya resim sergisi açıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, tek sevdalarının Şanlıurfa olduğunu söyledi.