Arama
Arama Sonuçları
Deprem bölgesindeki Şanlıurfa'da sigorta yapılandırma süresi uzatıldı
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, deprem bölgesindeki illerde işveren ve çalışanların sigorta yapılandırma süresinin uzatıldığını duyurdu.
"Yapılandırma fırsatı" için son 5 gün
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ve mücbir sebep hali sona eren Şanlıurfa’nın yanı sıra Adana, Diyarbakır, Elazığ, Gaziantep, Kilis ve Osmaniye ile Sivas'ın Gürün ilçesindeki mükellefler, kamuya yönelik borçların yeniden yapılandırılmasına ilişkin düzenlemeden bu ay sonuna kadar başvurmaları halinde faydalanabilecek. Karaköprü Belediyesi de yapılandırma başvurusunda bulunacaklara uyarıda bulundu.
Yemek kuryesine vergi takibi
Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi gelirlerini artırmak için üç alana yoğunlaşacak. E-ticaret siteleri üzerinden yemek siparişlerinde ve kayıt dışı POS ile satışlarda belge düzenlenmediğini tespit eden Bakanlık ayrıca işletmelerin KDV tahsilatı ile beyanı arasında fark olduğu belirledi.
Borç yapılandırmada avantajlı ödeme için son 4 gün
SGK’nın borç yapılandırmasından faydalanıp zamanında ödeme yapmayan kişiler için yeniden avantajlı ödeme süresi için son tarih yaklaştı. Katsayı ödememek için şartlar açıklandı.
Borç yapılandırmasında son başvuru tarihi 31 Ekim
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremler nedeniyle Şanlıurfa’nın yanı sıra Adana, Diyarbakır, Elazığ, Kilis, Osmaniye ve Gaziantep (İslahiye ve Nurdağı ilçeleri hariç) ile Sivas'ın Gürün ilçesinde mücbir sebep hali 31 Temmuz'da sona erdiği için borçların yeniden yapılandırma başvurularının 31 Ekim’e kadar yapılması gerekiyor. Peşin ödeme dahil birinci taksitin 30 Kasım’da, diğer taksitlerin ise takip eden aylarda ödenmesi gerekiyor.
Vergi dairelerinde ödeme sistemi çöktü
Yapılandırma taksitlerini ödeme için son gün olan 31 Temmuz'da, İnteraktif Vergi Dairesi ve SGK ödeme sistemlerinde büyük bir kaos yaşanıyor. Ödemelerini son güne bırakan vatandaşlar, çöken sistemler nedeniyle mağdur oldu. Ödeme süresinin uzatılması için Türkiye Muhasebeciler Odaları Birliğinin ilgili kurumlarla sürenin uzatılması için görüşme yaptığı öğrenildi.
Borç yapılandırmasında ilk iki taksit için son gün
Borç yapılandırmasında birinci ve ikinci taksit ödemeleri bugün sona eriyor. Yine motorlu taşıtlar ve gelir vergisinin ikinci taksit ödemelerinin de bugün son günü.
Su borcu yapılandırma başvuru süresi uzatıldı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, deprem bölgesindeki iller için su borcu olan abonelerin yapılandırma son başvuru süresinin 31 Ekim 2023’e kadar uzatıldığını açıkladı.
Vergi borcu olanlar dikkat: Son gün yarın!
Vergi borcu yapılandırma başvuru süresi yarın sona eriyor. Yapılandırılmış borçların ilk taksitinin ödenmesi için son gün ise 31 Temmuz.
Kamu borçlarını yapılandırma süresi 3 Temmuz’da doluyor
Kanun kapsamında milyonlarca vatandaşın kamuya olan borçları için geçerli olan yapılandırma başvuru süresi, 3 Temmuz Pazartesi günü doluyor.
Eyyübiye’de borçtan kurtulma fırsatı 3 temmuz’a kadar devam ediyor
Eyyübiye Belediyesi, 7440 sayılı “Yapılandırma Kanunu” kapsamındaki emlak, ilan reklam ve çevre temizlik vergisi borçlarının yeniden yapılandırılması başvuru süresinin 3 Temmuz 2023 tarihine kadar devam ettiğini duyurarak, yapılandırma işlemlerinin son güne bırakılmamasını istedi.
Yapılandırma fırsatında son tarih: 30 Haziran
Haliliye Belediyesi; ilan, reklam, çevre temizlik ve emlak vergilerinde yapılandırma fırsatının 30 Haziran’da sona ereceğini duyurdu.
Su borcu olanlar dikkat! Süre uzadı
ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, su borcu olan abonelerin yapılandırma son başvuru süresini 30 Haziran 2023’e kadar uzattı.
Yapılandırmada başvuru süresi 30 Haziran'a çekiliyor
Kamu borç yapılandırmasında süre bir ay uzuyor. Cumhurbaşkanı kararıyla yapılandırma için başvuru süresi bir ay uzatılarak 30 Haziran'a çekilecek. İlk taksit ödemeleri de buna bağlı olarak ötelenecek.
Haliliye Belediyesinden yapılandırma hatırlatması
Haliliye Belediyesi; 7440 Sayılı Yapılandırma Kanunu kapsamında başlatılan ilan reklam, emlak ve çevre temizlik vergi borcu yapılandırmasında işlemlerinin 31 Mayıs’a kadar devam ettiğini hatırlattı.
Yapılandırma için son gün 31 Mayıs
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı bulunan ve su borcu olan aboneler için yapılandırma fırsatı devam ediyor. Peşin ödemelerde yüzde 90 oranında gecikme faizi indirimi yapılacak. Peşin ödeyemeyen abone sahipleri için taksit seçenekleri de olacak.
Karaköprü Belediyesinden yapılandırma uyarısı
Karaköprü Belediyesi emlak, ÇTV, ilan ve reklam, kira ve ecrimisil vergileri ile diğer ilgili vergileri yapılandırmak için 31 Mayıs 2023 kadar vatandaşların başvuruda bulunması konusunda uyarıda bulundu.
Taşınmazlarla ilgili yapılandırmanın detayları Resmi Gazete'de
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Milli Emlak Genel Tebliği'nde, taşınmazlara ilişkin yapılandırma detaylarını belirledi. Buna göre son başvuru tarihi, mücbir sebep nedeniyle ertelenen Şanlıurfa dahil 10 il ve bir ilçedeki borçlar için tarih 31 Ekim olarak belirlendi.
Su borcu olanlara yapılandırma fırsatı
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğüne bağlı bulunan ve su borcu olan aboneler için yapılandırma fırsatı başladı. Peşin ödeme yapamayacak abonelere taksitlendirme imkânı da sunulacak.
Trafik cezası borcu olanlar dikkat!
Borç yapılandırma yasası yürürlüğe girdikten sonra her geçen gün detaylar netleşmeye devam ediyor. Trafik cezalarına yapılandırma fırsatı geliyor. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar peşin ödemelerde yüzde 25 indirim hakkı kazanmalarının yanı sıra enflasyon farkının da yüzde 90'ını ödemeyecek. Yapılandırmaya başvurmak için son gün de belli oldu.
Borç yapılandırması kararı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de kamu alacaklarına yönelik borç yapılandırması paketi yayımlandı.
Borç yapılandırma teklifi Meclis'te kabul edildi
Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olarak tanımlanan paket, belirli borçların da iptal edilmesini içeriyor.
Vergi borcu yapılandırma paketi Meclis'e geliyor
TBMM Genel Kurulu, pek çok kişinin yakından takip ettiği vergi borcu yapılandırılmasını görüşecek.
Bakan Nebati Urfa’da konuştu!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz şekilde taksitlere bölünebileceğini söyledi. Çiftçilere 3.4 milyar liralık destek sağladıkları bilgisini de paylaşan Bakan Nebati "AFAD'a 17 milyar lira nakit aktarım gerçekleştirmiş durumdayız. OHAL ilan edilen illerimizde Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını sağlayamayan vatandaşlarımıza nakdi ücret desteği verilecek." dedi.
Borç yapılandırma paketinde deprem bölgesine özel düzenleneme
Meclis çalışmalarına, 28 Şubat'a kadar ara verilmişti. Meclis'te mesai bu hafta başlıyor. Gündemdeki başlıklar arasında borç yapılandırma paketi de var. Yapılandırma paketinde depremzedelere özel düzenlemeler de olacak.
BDDK tarafından depremzedeler için yeni ekonomik kararlar alındı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK'nın depremler nedeniyle attığı adımları paylaştı.
SGK deprem bölgelerinde prim borçlarını erteledi
SGK, depremden etkilenen illerdeki prim borcu ödeme sürelerine erteleme kararı aldı. Borçlar gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmaksızın 31 Ağustos 2023'e kadar ertelendi.
Borç yapılandırma paketinin ayrıntıları belli oldu
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olduğu belirtilen düzenlemenin ayrıntıları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, borç yapılandırma paketinde vadenin 4 yıl olacağını açıkladı. Nebati, ''Devlete borçlar 48 aylık taksitler halinde ödenecek. Peşin ödemede yurt içi ÜFE tutarının yüzde 90'ından vazgeçilecek'' dedi.
Cumhurbaşkanı'ndan müjde: Kamu borçlarının cezaları siliniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin, vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımıza olan borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle, tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getiriyoruz” dedi.
Yılın ikinci kabine toplantısı bugün
Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. Kabinede, borç yapılandırma paketi de ele alınacak.