Arama
Arama Sonuçları
Trafik cezası borcu olanlar dikkat!
Borç yapılandırma yasası yürürlüğe girdikten sonra her geçen gün detaylar netleşmeye devam ediyor. Trafik cezalarına yapılandırma fırsatı geliyor. Borçlarını yapılandıran vatandaşlar peşin ödemelerde yüzde 25 indirim hakkı kazanmalarının yanı sıra enflasyon farkının da yüzde 90'ını ödemeyecek. Yapılandırmaya başvurmak için son gün de belli oldu.
Borç yapılandırması kararı Resmi Gazete'de
Resmi Gazete'de kamu alacaklarına yönelik borç yapılandırması paketi yayımlandı.
Borç yapılandırma teklifi Meclis'te kabul edildi
Borçların yapılandırılmasına ilişkin kanun teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olarak tanımlanan paket, belirli borçların da iptal edilmesini içeriyor.
Vergi borcu yapılandırma paketi Meclis'e geliyor
TBMM Genel Kurulu, pek çok kişinin yakından takip ettiği vergi borcu yapılandırılmasını görüşecek.
Bakan Nebati Urfa’da konuştu!
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, deprem bölgesindeki vergi dairelerine olan borçların 24 aya kadar faizsiz şekilde taksitlere bölünebileceğini söyledi. Çiftçilere 3.4 milyar liralık destek sağladıkları bilgisini de paylaşan Bakan Nebati "AFAD'a 17 milyar lira nakit aktarım gerçekleştirmiş durumdayız. OHAL ilan edilen illerimizde Kısa Çalışma Ödeneği şartlarını sağlayamayan vatandaşlarımıza nakdi ücret desteği verilecek." dedi.
Borç yapılandırma paketinde deprem bölgesine özel düzenleneme
Meclis çalışmalarına, 28 Şubat'a kadar ara verilmişti. Meclis'te mesai bu hafta başlıyor. Gündemdeki başlıklar arasında borç yapılandırma paketi de var. Yapılandırma paketinde depremzedelere özel düzenlemeler de olacak.
BDDK tarafından depremzedeler için yeni ekonomik kararlar alındı
Hazine ve Maliye Bakanlığı, BDDK'nın depremler nedeniyle attığı adımları paylaştı.
SGK deprem bölgelerinde prim borçlarını erteledi
SGK, depremden etkilenen illerdeki prim borcu ödeme sürelerine erteleme kararı aldı. Borçlar gecikme cezası ve gecikme zammı uygulanmaksızın 31 Ağustos 2023'e kadar ertelendi.
Borç yapılandırma paketinin ayrıntıları belli oldu
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırması olduğu belirtilen düzenlemenin ayrıntıları belli oldu. Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, borç yapılandırma paketinde vadenin 4 yıl olacağını açıkladı. Nebati, ''Devlete borçlar 48 aylık taksitler halinde ödenecek. Peşin ödemede yurt içi ÜFE tutarının yüzde 90'ından vazgeçilecek'' dedi.
Cumhurbaşkanı'ndan müjde: Kamu borçlarının cezaları siliniyor
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Toplantısı’nın ardından yaptığı açıklamada, “Vatandaşlarımızın ve şirketlerimizin, vergi ve prim yükümlülükleri başta olmak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarımıza olan borçlarının cezalarını kaldırıyoruz. Yapacağımız düzenlemeyle, tüm bu borçları belirli bir oranla güncelleme ve taksitle ödeme imkânı getiriyoruz” dedi.
Yılın ikinci kabine toplantısı bugün
Kabine toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığında yapılacak. Kabinede, borç yapılandırma paketi de ele alınacak.
Borç yapılandırma paketi ne zaman çıkacak, kimleri kapsıyor?
Cumhuriyet tarihinin en kapsamlı borç yapılandırma paketinin ayrıntıları belli olmaya başladı. Yapılandırmada taksit sayısı 18’i geçecek. 20 ay taksit sunulursa borç 40 ayda ödenebilecek. Paketin ayrıntılarının Kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanması bekleniyor.
Cumhuriyet tarihinin en büyük vergi affı geliyor
Vatandaşların devlete olan vergi, ceza ve prim borçları için Cumhuriyet tarihinin kapsamlı yapılandırma paketi geliyor. 31 Aralık 2022'ye kadar oluşan borçların tümü yapılandırılacak. Vergi, sigorta primi borçlarıyla cezalar için yapılandırma imkanı sunulacak.
Coşkun: Eğitim çalışanlarının sorunları çözülmeli
Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Şanlıurfa Şube Başkanı İbrahim Coşkun, yarıyıl tatili nedeniyle yaptığı değerlendirmede eğitim çalışanlarının sorunlarının bir an önce çözüme kavuşturularak haklarının yükseltilmesini istedi.
Urfa’daki EYT’liler düzenlemeden memnun
Şanlıurfa’da, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Emeklilikte Yaşa Takılanlar düzenlemesine yönelik açıklaması sonrası SGK hizmet biriminde başvuru yoğunluğu ikinci gününde de devam ediyor. Düzenlemeden faydalanmak isteyen vatandaşlar yaş sınırının olamamasının kendileri için memnuniyet verici olduğunu belirtti.
Ekonomiye dair "torba kanun" Resmi Gazete’de
Resmi Gazete'de bugünkü sayısında ekonomiye ilişkin düzenlemelerin yer aldığı "torba kanun" yayımlanarak yürürlüğe girdi.
Fatura borçları için ikinci hamle: Yapılandırma geliyor
Fatura kaynaklı iki bin liranın altındaki icra borçlarının silinmesine ilişkin torba yasanın geçtiğimiz gün Meclis’ten geçmesinin ardından AK Parti kurmaylarının ikinci bir hamle için çalışma başlattığı öğrenildi. Bu kapsamda hazırlanan yeni enerji paketinde 2006’da elektrik dağıtım bölgelerinin özelleştirilmesinin ardından o dönem tahsil edilemeyen 1.6 milyar TL’lik borç için yeni bir yapılandırma geliyor.
Bakan Kirişçi: Çiftçinin elektrik borçlarına sıfır faizle yapılandırma imkanı getirdik
Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, bir dizi temaslarda bulunmak için geldiği Şanlıurfa’da çiftçinin elektrik borçlarına değinerek, “Burada üreticimizin kullanmış olduğu elektriği ödenmesinde güçlük var diye geriye dönük bütün borçlarıyla ilgili 5 yıl süreyle 10 milyon Türk Lirasına kadar olan borçların yapılandırma imkânını getirdik, sıfır faizle. Üreticilerin elektrik faturalarını da aylık değil hasat döneminde ödeme imkânını getirdik” dedi.
KYK borçlarına ilişkin iki formül masada!
Hazine ve Maliye Bakanlığı ile KYK’nın çalışmasına göre anaparaya uygulanan faiz ya silinecek ya da belli oranda indirim yapılacak. Son karar kabine toplantısında alınacak.