Arama
Arama Sonuçları
Deprem konutlarında çalışmalar devam ediyor
6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Şanlıurfa’da yapımına başlanan deprem konutlarına ilişkin koordinasyon toplantısı düzenlendi.
'Türkiye Tek Yürek' kampanyasında toplanan bağışlar depremzedelere ulaştırılıyor
6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa dahil 11 il için 'Türkiye Tek Yürek' kampanyası düzenlenmişti. Depremzedeler için yaklaşık 122 milyar lira bağış toplanan gecenin ardından AFAD depremzedelere aktarılan tutarı paylaştı.
Mülakatsız 1500 personel alımı yapılacak!
Ticaret Bakanı Ömer Bolat, fahiş fiyatla mücadele kapsamında 1500 memur alımı tarihi için bilgi verdi.
Metin Baydilli depremzede öğrencileri ağırladı
Karaköprü Belediye Başkanı Metin Baydilli, Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı kapsamında Şanlıurfa’yı ziyaret eden Kahramanmaraş Göksun Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerini ağırlayarak sohbet etti.
Meclis’te yeni dönem
TBMM 28'inci dönem 2'nci yasama yılının açılış töreninde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklamalarda bulundu. Yeni dönemde yeni anayasa çağrısını sürdüren Erdoğan "Ümidimizi kaybetmedik" dedi.
Yerel seçim için adres değişikliğinde son gün ne zaman?
Yerel seçimler 31 Mart'ta yapılacak ve seçmenlerin adres bilgileri önemli. Oy kullanmak isteyen vatandaşların, ikamet ettikleri yerde oy verebilmek için adres kayıtlarını güncellemeleri gerekiyor.
YSK Başkanı Yener: Yerel seçim takvimi 1 Ocak’ta başlayacak
Yerel seçim takvimine ilişkin YSK Başkanı Ahmet Yener'den açıklama geldi. Yener süreci 1 Ocak'ta başlayacağını duyurdu, deprem bölgesinde ise kolaylaştırıcı işlemler hayata geçireceklerini söyledi.
Bursluluk sınavı sonuçları açıklandı
Milli Eğitim Bakanlığınca yapılan İOKBS sonuçları açıklandı.
Şanlıurfa İHH’dan Fas’a yardım eli
İHH Şanlıurfa Şubesi, depremle sarsılan Fas’a yardım eli uzattı.
Bursluluk sınav sonuçları ne zaman belli olacak?
Bursluluk sınavı sonuçları, 2023-2024 eğitim yılının başlaması ile gündeme geldi. Sınav, 3 Eylül Pazar günü tek oturumda sona ermişti. 2023 İOKBS sonucu ne zaman belli olur?
Bakan Özhaseki duyurdu: Depremzedelerin konutları ne zaman teslim edilecek?
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu deprem illerinde inşaatına devam edilen evlerin teslimatına kasım-aralık aylarında başlanacağını açıkladı.
Depremzedelere bağışlanacak konutlara KDV muafiyeti
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat'ta meydana gelen Şanlıurfa’nın da aralarında bulunduğu illerde depremlerin ardından afetzedelere yardım amacıyla yapılan konut bağışlarına ilişkin KDV muafiyeti ile ilgili yeni düzenlemeler Resmi Gazete'de yayımlandı.
Vali Şıldak’tan yıkım çalışmaları hızlandırılsın talimatı
Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak 6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen ilimizde yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi almak üzere bir toplantı düzenledi.
Depremzede balıkçıya destek
Su ürünleri av sezonu açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Deprem bölgesindeki balıkçılarımızın hesabına 3 bin 500 lira ile 60 bin lira arasında destek yatırılacak." ifadesini kullandı.
Ek MTV’de süre uzatıldı
Seçim sonrası bir sefere mahsus olmak kaydıyla getirilen ek motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksitinin ödeme süresi uzatıldı. Gelir İdaresi Başkanlığı, araç sahiplerinin ödemelerini 6 Eylül Çarşamba gününe kadar yapabileceğini duyurdu.
Başkan Çakmak muhtarlarla bir araya geldi
Siverek Belediye Başkanı Ayşe Çakmak muhtar buluşmaları kapsamında muhtarlarla bir araya gelerek sorun ve talepler hakkında istişarelerde bulundu.
Okul kıyafetlerinde değişiklik yapılmayacak
Milli Eğitim Bakanlığı, yeni eğitim dönemi için tedbirleri açıkladı. 11 Eylül'de başlayacak eğitim yılında 'velilere maddi külfet oluşturmamak için' denilerek kıyafetlerin değiştirilmemesi istendi. Depremzede öğrencilere kontenjan 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında da devam edecek.
YKS’de ek tercihler ne zaman başlayacak?
YKS tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından ek tercihler hakkında araştırmalar hızlandı. İlk tercihlerde yerleşemeyen adaylar 2. tercihlerde tekrar liste oluşturacak. Peki YKS ek tercih ücreti ne kadar, kaç TL? Ön lisans, lisans YKS 2. tercih taban puanları ve başarı sıralaması açıklandı mı? İşte detaylar…
Hatay'da depremzelerin bu akşamki menüsü Urfa'dan!
Asrın felaketini geride bıraktığımız 6 aydan bu yana sahada yemek ikramında bulunan İnsani Destek ve İyilik Derneği'nin bu akşamki menüsü Şanlıurfalı Samak Ailesinin desteği ile depremzedelere ulaştırıldı. Dernek, Gazeteci Cengiz Aksan koordinesinde günde bin kişinin yemek ihtiyacını karşılamaya devam ediyor.
Hak sahipliği başvuru süresi uzatıldı
AFAD’ın 30 Mayıs’ta depremzede vatandaşlar için başlattığı hak sahipliği başvurusu 28 Temmuz itibariyle sona erecekti. AFAD Şanlıurfa İl Müdürlüğü, Kahramanmaraş merkezli depremlerde evi yıkılan, ağır hasar gören depremzedeler için tanınan hak sahipliği başvurusu süresinin 25 gün uzatıldığını bildirdi.
Şanlıurfa’ya LGS ek kontenjan verilmiyor
MEB, depremden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in Nurdağı ve İslahiye ilçelerinde her 30 kontenjana 2 olacak şekilde ek kontenjan verileceğini açıklamıştı. Daha sonra bu illerin arasına Osmaniye’nin de eklenmesi Şanlıurfa'daki öğrencileri umutlandırdı. Ancak Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, yıkılacak ve hasar gören bina verilerinden yola çıkılarak, illerin belirlendiğini Şanlıurfa verilerinin Osmaniye ilinin de gerisinde kaldığı için aynı kapsama alınmayacağını bildirdi.
Bakan Şimşek: Deprem kaynaklı harcamalar 761,7 milyar liraya ulaşacak
Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, 6 Şubat'ta gerçekleşen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından bu yıl deprem kaynaklı harcamaların 761,7 milyar liraya ulaşmasının beklendiğini açıkladı.
Kendi evini yapacak depremzedeye 500 bin TL hibe verilecek
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, depremzedelere yeni destek paketini açıkladı. Özhaseki, Yerinde Dönüşüm Projesi kapsamında kendi yapısını yerinde inşa edecek afetzedelere konutlar için 500 bin TL, iş yerleri için 250 bin TL hibe verileceğini belirtti.
MHP Urfa’nın da dahil olduğu deprem bölgesi heyet oluşturdu
MHP Genel Başkan Yarmdımcısı Semih Yalçın, Şanlıurfa’nın da içinde yer aldığı deprem bölgesi için “Deprem Bölgesi İnceleme Heyeti” oluşturulduğunu bildirdi. Heyette, MHP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Özyavuz da yer alıyor.
Başkan Delioğlu’dan Kurban Bayramı mesajı
AK Parti Şanlıurfa İl Başkanı Ali İhsan Delioğlu, Kurban Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında, “Kurban Bayramı, özü itibariyle dargınların barıştığı, yardımlaşmanın en üst seviyede yaşandığı, rızkın paylaşılarak kardeşlik köprülerinin kurulduğu mübarek günlerdir” ifadesini kullandı.
Bakan Özhaseki: Depremzede kardeşlerimizin evlerini çok daha kısa sürede bitireceğiz
Bakan Özhaseki, depremden etkilenen 11 ilde yapımı devam eden afet konutları için yeni formüller üzerinde çalıştıklarını, kabine toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a arz edeceğini söyledi.
TBMM’nin yeni başkanı Numan Kurtulmuş oldu
AK Parti İstanbul Milletvekili Numan Kurtulmuş, TBMM'de yapılan seçimin üçüncü turunda Cumhur İttifakı'nın oylarıyla Meclis Başkanı seçildi.
Urfa’da depremzede hak sahipliği başvuru süreci başladı
Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat’taki depremlerin ardından yıkık, acil yıkılacak, ağır hasarlı ve orta hasarlı yapıların akıbetinin ne olacağı merak ediliyordu. AFAD Koordinasyonunda depremde ev, iş yeri ve ahırları zarar gören vatandaşlara yönelik hak sahipliği başvuruları başladı. 28 Temmuz’a kadar e-devlet üzerinden de yapılabilecek başvurularla ev, iş yeri ve ahırı için vatandaşlara Yeniden Yapım ve Güçlendirme Kredisi verilecek.
Başkan Coşkun: İstikrar kazandı!
Memur-Sen Şanlıurfa İl Temsilcisi İbrahim Coşkun cumhurbaşkanı seçimine dair yaptığı değerlendirme açıklamasında "İstikrar kazandı" dedi ve "Memur-Sen olarak, gelirde adaletin sağlandığı, refahın adil paylaşıldığı müreffeh bir Türkiye için bu seferberliğe bütün gücümüzle katılacağız" ifadelerini kullandı.
Dikey Geçiş Sınavı başvuruları başladı
2023 yılı DGS başvuruları başladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, deprem bölgesindeki adaylardan başvuru ücreti alınmayacağını açıkladı.