Arama
Arama Sonuçları
"CHP Urfa Vekili istifa edecek mi?" sorusuna fotoğraflı yanıt!
Dünden bu yana istifa edeceği konuşulan ve istifa kararı sonrası da CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşen CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık, istifa kararından vazgeçtiğini Kılıçdaroğlu ile çektiği fotoğraf ile duyurdu. Aydınlık "Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU'yla beraber yol yürümekten onur duydum. Şimdi 13. Cumhurbaşkanımızla birlikte Cumhuriyetimizi demokrasiyle taçlandıracağız" dedi.
Melik’ten Kılıçdaroğlu’na tarımla ilgili iki önemli rapor!
TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şanlıurfa Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Melik, tarımsal sulamalarda GES ve mayınlı arazilerin tarıma kazandırılması raporunu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sundu.
Kılıçdaroğlu'ndan Gaziantep'te 'Şanlıurfa' gafı
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep'te olduğunu unutarak "Şanlıurfa'da olmaktan son derece mutluyum" dedi.
Urfalı fenomenden 'Erdoğan' taklidi: Fox TV aramızda mı?
Sosyal medyada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan taklidi ile fenomen olan Şanlıurfalı Muhammet Nur Nahya erken seçim konulu yeni bir skeç yayımladı. Skeçte Fox TV göndermesi gülümsetti.
Kılıçdaroğlu'ndan yabancıya konut satışı açıklaması
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, artan kira fiyatlarına sosyal medya hesabından tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, "6 ay sonra, beş yıllığına yabancıya konut satışı yasağı getireceğiz" dedi.
Son ankette oylar eridi
Siyasetteki 'erken seçim' tartışmaları hız kazanırken, ORC Araştırma Şirketi, yeni bir anket yayımladı. Ankette Erdoğan'ın karşısındaki olası adayların alacağı oylar sıralandı.
Kılıçdaroğlu partisinin Urfa İl Başkanlığına kayyum atanması hakkında konuştu
CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin Şanlıurfa İl Başkanlığına kayyum atanmasına ilişkin, “Şanlıurfa’yı toparlayamadık bir türlü, Şanlıurfa’nın toparlanması lazım. İyi bir potansiyel var. Yargı böyle bir karar verdi ama karamsar değilim, düzelteceğiz onu “dedi.
'En beğenilen muhalefet liderleri' anketi açıklandı
ALF Araştırma şirketi, 'en beğenilen muhalefet liderleri' anketinin sonuçlarını paylaştı. İlk üç sırada Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener ve HDP Eş Genel Başkanları Pervin Buldan ve Mithat Sancar var.
CHP liderinden Cumhurbaşkanı adayı açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı adayına ilişkin, "Cumhurbaşkanı adayını belirleyecek olan altılı masadır. Altılı masa nasıl karar verirse, biz o karara saygı duyarız" ifadesini kullandı
Bu kez eleştiri sırası Nebati'de
Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı ekonomik vizyonu hedef aldı. Kılıçdaroğlu, dün Nebati’ye “‘Epistemolojik kopuşlar’ onların olsun” diye gönderme yapmıştı.
BBP Şanlıurfa İl Kongresi'nde Sabri Cavcı güven tazeledi
BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’nin katılımıyla gerçekleşen Şanlıurfa İl Kongresi’nde tek liste halinde gidilen seçimde İl Başkanı Sabri Cavcı, güven tazeledi.
İktidar ve muhalefet arasında "Urfa" atışması! "Umarım masal anlatmaz!"
Cumhurbaşkanı Erdoğan 3 Aralık'ta düzenleyeceği Şanlıurfa ziyaretine ilişkin "Vizyon Şanlıurfa'da" derken CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı ise "Umarım gidip Şanlıurfa halkına bir kez daha masal anlatmaz" diyerek Urfa'nın sorunlarını anlattı.
Erdoğan'dan Şanlıurfa açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3 Aralık’ta önemli açıklamalar yapacağını söyleyen Kemal Kılıçdaroğlu’na yanıt verdi. Erdoğan, “Biz de ayın 3'ünde Şanlıurfa'dayız. Biz de oradan açıklama yapacağız… Bak bakalım Şanlıurfa’dan ses nasıl geliyor?” dedi.
Altılı Masa’nın yeni anayasasında dikkat çeken detaylar
CHP, DEVA Partisi, Demokrat Parti, Gelecek Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin uzlaştığı anayasa değişikliği önerisi açıklandı. Altılı Masa'nın önerisi 84 maddeden oluşuyor.
Altılı Masa anayasa önerisini yarın açıklayacak
CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Gelecek Partisi, DEVA Partisi ve Demokrat Partisi’nden oluşan Altılı Masa, Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği önerisinİ tamamladı. Öneri yarın Ankara’da yapılacak toplantı ile açıklanacak.
Urfa’da görevden alınan 3 ilçe başkanının itirazı reddedildi
Şanlıurfa’da geçtiğimiz günlerde görevden alınan 3 CHP ilçe başkanın itirazları, CHP Genel Merkezi tarafından reddedildi.
Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu vefat etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu vefat etti.
Kılıçdaroğlu, Urfalı vekilleri eleştirdi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM’deki grup toplantısında, AK Parti Şanlıurfa milletvekillerinin kentin sorunlarını Meclis kürsüsüne çıkıp dile getiremediği eleştirisinde bulundu.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim
Cumhurbaşkanı Erdoğan, başörtüsü konusunda CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Parlamentoda bu iş çözülmüyorsa millete götürelim, kararı millet versin" dedi.
CHP lideri Kılıçdaroğlu bir kez daha Urfa’ya geliyor
CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun 27 Ekim’de Şanlıurfa’ya gelmesi bekleniyor.
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Başörtüsünü Anayasa ile çözelim
AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP'nin Meclis'e sunduğu 'başörtüsü teklifi'ne tepki gösterdi. Türkiye'de verdikleri mücadele sayesinde başörtüsü meselesi kalmadığını söyleyen Erdoğan, ''Eğer dürüstseniz çözümü yasa değil Anayasa düzeninde sağlayalım'' dedi.
CHP üç maddelik başörtüsü teklifini Meclis’e sundu
CHP, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun dün duyurduğu başörtüsü ile ilgili 3 maddelik kanun teklifini TBMM Başkanlığı'na sundu.
34 milletvekiline ait 65 dokunulmazlık fezlekesi TBMM’de
Yeni yasama yılının başlamasıyla birlikte 34 milletvekiline ait 65 dokunulmazlık fezlekesi TBMM'ye sunuldu.
Kılıçdaroğlu'ndan adaylık açıklaması
CHP lideri Kılıçdaroğlu, seçime az bir süre kaldığını belirterek, "Sen bizim cumhurbaşkanı adayımızı merak ediyorsan seçim gününü belirle, biz de 2 gün içinde adayımızı belirleriz" dedi.
Kılıçdaroğlu'ndan af açıklaması!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından af konusuna ilişkin yaptığı açıklamada, “Af konusunda titizlikle yönetilmiş bir düzenlemeyi iktidar ile konuşmaya hazırız" ifadesini kullandı.
İYİ Partililerinden dikkat çeken paylaşımlar: 'Adayım Meral Akşener'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, bugün yaptığı konuşmasında partililerine "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek seslendi. Kılıçdaroğlu'na Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan destek açıklamaları geldi. CHP liderinin gündem yaratan çıkışı sonrası İYİ Partili isimlerden ise peş peşe dikkat çeken paylaşımlar geldi. Söz konusu paylaşımlar ise Ankara kulislerini hareketlendirdi.
Kılıçdaroğlu'nun 'destek çağrısı' sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ilk yanıt geldi! 'Onların derdi bizi niye gersin?'
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun destek çağrısı ile ilgili olarak "O bizim derdimiz değil. Onların derdi niye bizi gersin ki. Biz işimize bakıyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan arabulucu olduğu Rusya ve Ukrayna arasındaki esir takasıyla ilgili olarak "Putin'in ısrarla üzerinde durduğu bir isim vardı. Bu ismi biz Rusya'ya gönderdik" dedi.
Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında 'Benimle misiniz?' diye sordu! Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan yanıt geldi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan cumhurbaşkanlığı adaylığıyla ilgili yapmış olduğu çağrı Ankara kulislerini hareketlendirdi. Partililerine "Şunu da artık bilmek zorundayım, siz gerçekten benimle birlikte misiniz?" diyerek seslenen Kılıçdaroğlu'nun sözleri salondakiler tarafından ayakta alkışlanırken, adaylık için ismi geçen Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş'tan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na yanıt olarak peş peşe paylaşımlar geldi.
Bakan Kurum 'sosyal konutta' temel atma tarihini açıkladı
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Kurum, sosyal konut projesiyle ilgili, "İlk temelleri Allah’ın izniyle ekim ayı itibarıyla atıyoruz" ifadelerini kullandı.
Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa programını iptal etti
Şanlıurfa’ya bugün gelmesi beklenen CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun sınırda karakola düzenlenen saldırı sonrası Şanlıurfa programını iptal ettiği öğrenildi.