Arama
Arama Sonuçları
Büyükşehir’den Viranşehir'de çelik köprü
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Viranşehir ilçesinde başlatılan 8 kilometrelik çevre yolu çalışması kapsamında Curcup deresinde çelik köprü yapımını başladı.
Güzelyurt Mahallesine yeni köprü
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, taşkın sularının ulaşımı engellememesine yönelik Birecik ilçesindeki Güzelyurt Mahallesinden geçen derede yeni köprü yapımını tamamlayarak vatandaşların hizmetine sundu.
Eyyübiye Sera Kent’te onuncu biber hasadı yapıldı
Eyyübiye Sera Kent Projesi’nin ilk etabında onuncu biber hasadı yapıldı. Sera Kent’te incelemelerde bulunan Başkan Kuş, elde edilen kalite ve rekoltenin sevindirici olduğunu söyledi.
Şanlıurfa'da 3 tür tohum üretime kazandırıldı
Tarım Orman Bakanlığı’nın onayından geçerek 3 tür tohum üretime kazandırıldı.
acar
Yemeklik tane baklagiller kategorisine Tarım Orman Bakanlığı’nın onayından geçerek 3 tür tohum; buğdaygil ve yemeklik dane çeşitleri ACAR Hububat tarafından tohum ıslahı ile üretime kazandırıldı.
Şanlıurfa'da 'acı' mesaisi başladı
Türkiye’de en çok acı tüketilen kentlerin başında gelen Şanlıurfa’da, kırmızı biberin hasadı ile isot yapımına da başlandı. Yöre halkının vazgeçilmezi ve çiğ köftenin olmazsa olmazı isot için kentte biberlerin kurumaya bırakıldığı boş araziler ile evlerin çatıları kırmızı renge büründü.
Şanlıurfa Barosu’ndan Hilvan’da bulunan kemiklerle ilgili çağrı
Şanlıurfa Barosu, Hilvan’da geçtiğimiz günlerde bulunan insan kemikleriyle ilgili titiz bir çalışma yapılması çağrısında bulundu.
Hayvanseverlerin belediyeye hasta köpek tepkisi
Eyyübiye’de vatandaşlar, hasta olan sokak köpeği için defalarca aradıkları belediyenin ilgili biriminin geleceklerini belirtmelerine rağmen bir türlü gelmediğini ileri sürerek köpeğin ölüme terk edilmesine tepki gösterdi.
Erbakan: Çiftçinin durumu asgari ücretliden de beter
Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan Şanlıurfa’da konuştu. Çiftçinin sorunlarına değinen Erbakan, “Bu mazot fiyatlarıyla, bu elektrik fiyatlarıyla çiftçilik yapılır mı? Gübrenin tonu, bir senede 3 bin 400 liradan 17 bin liraya fırladı” ifadesini kullandı.
Büyükşehir Belediyesi, Birecik'teki hizmetlerini sıraladı
Birecik Belediye Başkanı Mahmut Mirkelam, geçen pazartesi katıldığı Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısında Büyükşehir Belediyesinin ilçeye yeterli hizmet sunmadığını söylemişti. Büyükşehir Belediyesi de eleştirilere yanıt niteliğinde ilçedeki yaptıkları hizmetleri sıraladı.
Faruk Çelik'ten et ve süt fiyatlarına tepki!
Eski Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı ve eski AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Faruk Çelik, Türkiye’nin küçükbaş ve büyükbaş hayvan sayısında zirvede olmasına rağmen et ve süt fiyatlarının pahalı olmasını eleştirdi. Çelik, çözümü maddeler halinde sıraladı.