Arama
Arama Sonuçları
Şanlıurfa OSB'de 12 fabrika sular altında kaldı
Şanlıurfa’da Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde aniden bastıran sağanak, Organize Sanayi Bölgesi’ni sular altında bırakmıştı. Su baskınları nedeniyle kriz masası kurulan bölgede 12 fabrikada su baskını yaşandığı bildirildi.
Şanlıurfa’da sağanak yağmur sonrası su baskınları yaşandı
Şanlıurfa’da sabah saatlerinde başlayan sağanak yağmur öğlen saatlerine doğru etkisini iyice arttırınca bazı mahalle ve sokaklarda su taşkınları yaşandı. ŞUSKİ ekipleri yaşanacak olumsuzluklara karşı sahada çalışmalarını sürdürüyor.
Büyükşehir Belediyesi gece sağanak yağış nöbetindeydi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, etkisini gece saatlerinde artıran sağanak yağış dolayısıyla ekiplerin sahadaki çalışmalarını incelemek üzere sahaya indi. Beyazgül daha sonra Ulaşım Daire Başkanlığına geçerek şehir kameralarından ana arterlerdeki son durumu takip etti.
BAŞKAN BEYAZGÜL’DEN GECE YARISI SAHADA YAĞIŞ İNCELEMESİ
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, etkisini gece saatlerinde artıran sağanak yağış dolayısıyla ekiplerin sahadaki çalışmalarını incelemek üzere sahaya indi. Sahada incelemesini tamamlayan Başkan Beyazgül Ulaşım Daire Başkanlığına geçerek şehir kameralarından ana arterlerdeki son durumu takip etti. Başkan Beyazgül Şanlıurfa Meteoroloji Müdürü Tayland Özer ile telefon görüşmesi yaptı.
Şanlıurfa'da taşkında zarar gören yol ve köprüler onarılıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi kent genelinde taşkın nedeniyle yollarda ve köprülerde oluşan hasarların onarım ve bakım çalışmasını yapıyor.
Şanlıurfa’da 700 personel ve 200 araç sahada görev alıyor
Şanlıurfa’da dün etkili olan sağanak yağışların ardından Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi 700 personel ve 200 araçla sahada görev yapıyor.
Viranşehir’de belediye ekipleri sahada
Viranşehir Belediyesi ekipleri, etkisini gösteren kuvvetli sağanak yağış nedeniyle sel ve su baskınlarına karşı vatandaşların sorun yaşamaması için sahada çalışmalarını sürdürüyor.
Başkan Beyazgül: Uydu kentler için gerekli donanıma sahibiz
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Müteahhitler Derneği Başkanı Mustafa Aşıklıoğlu ve üyeleri ile bir araya geldi. Müteahhitler buluşmasında Başkan Beyazgül, uydu kentler için gerekli altyapı ve donanıma sahip olduklarını söyledi.
ŞUSKİ ekipleri sağanak sonrası teyakkuz halinde
Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Şanlıurfa’yı da kapsayan sağanak ve su baskınları uyarısı sonrası kentte sabah saatlerinden itibaren etkili olan sağanak yağışa karşı ŞUSKİ ekipleri sahada çalışmalarını sürdürüyor.
Şanlıurfa'da kollektör hattındaki hasar tamamlandı!
Şanlıurfa’da inşaat kazısı sırasında Kollektör hattında meydana gelen hasar, ŞUSKİ ekiplerinin çalışmasıyla tamamlandı. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Kollektör hattında yapılan çalışmaların tamamlandığını söyledi.
Şanlıurfa'da suya indirim!
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisi, ŞUSKİ Genel Kurulu için olağanüstü toplandı. Toplantıda su tarifesine 1 Şubat itibarıyla yüzde 20 indirim yapılması teklifi sunuldu. Teklif, yapılan oylama sonucunda oy birliğiyle kabul edildi.
İşte ŞUSKİ’nin 2023 karnesi!
ŞUSKİ, 2023 yılı içerisinde 13 bin 239 Metre yağmursuyu hattı, 199 bin 574 Metre kanalizasyon hattı, 525 bin 694 Metre içme suyu şebeke hattı döşemesi gerçekleştirdi.
Halliye'de 5 mahallede sular kesilecek
ŞUSKİ, Haliliye’de yapılacak olan hat deplase çalışmasından dolayı yarın saat 09.00 ile 22.00 arası su kesintisi yaşanacağını duyurdu.
Birecik’te yol çalışmaları yapılıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, Güneydoğu’nun incisi Birecik İlçesindeki sahil yolunda asfalt çalışması yaptı. Alt yapı çalışmasının tamamlandığı Kelaynak Caddesi ile Meydan Mahallesinde asfalt serimi yapıldı.
ŞUSKİ'de kış hazırlığı devam ediyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, kış aylarında olası su taşkınlarının önüne geçmek için kent genelinde kanalizasyon ve menfezlerde temizlik çalışmasını sürdürüyor.
Şanlıurfa’da su kesintisi
ŞUSKİ, Topdağı yeni terfi istasyonunun bağlantı çalışmaları nedeniyle bu akşamdan itibaren 12 mahallede su kesintisi yaşanacağını duyurdu.
Viranşehir Belediyesi Yeni Sanayi Sitesinde çalışma yürütüyor
Viranşehir Belediyesi, Yeni Sanayi Sitesi’nde su tahliye ızgaraları yerleştirmeye başladı. Ayrıca yollar da, yürütülen bakım ve onarım çalışmalarıyla daha konforlu hale getiriliyor.
Başkan Beyazgül, Suruç’ta alt yapı çalışmalarını inceledi
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, ŞUSKİ Genel Müdürlüğü’nün Suruç İlçesinde sürdürdüğü çalışmaları inceledi. Suruç Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili İbrahim Güneş’i ziyaret eden Başkan Beyazgük, AK Parti Suruç İlçe teşkilatıyla bir araya geldi.
ŞUSKİ’nin de 2024 yılı bütçesi belli oldu
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Meclisinde, ŞUSKİ’nin 2024 yılı mali gelir-gider bütçesi görüşüldü. Bütçe oy çokluğuyla kabul edildi.
Şanlıurfa'da 6 mahallede su kesintisi
ŞUSKİ, yaşanan ani ve beklenmedik arıza nedeni ile bugün saat 19.00 ile 23.45 arası Ahmet Erseven, Ahmet Yesevi, Bağlarbaşı, Yavuz Selim, Süleymaniye ve Devtești Mahallelerinde su kesintisi yaşanacağını duyurdu.
Başkan Beyazgül kollektör hattındaki çalışmaları inceledi
Şanlıurfa’da inşaat kazısı sırasında Kollektör hattında meydana gelen hasara, ŞUSKİ ekipleri anında müdahale etti. Arızanın olduğu bölgeye giden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, çalışmaları yakından takip etti.
Deprem konutlarında çalışmalar devam ediyor
6 Şubat’ta yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Şanlıurfa’da yapımına başlanan deprem konutlarına ilişkin koordinasyon toplantısı düzenlendi.
Viranşehir Belediyesi yağışlar öncesi teyakkuza geçti
AFAD’ın yaptığı sağanak yağış uyarısı öncesinde harekete geçen Viranşehir Belediyesi ekipleri, ilçe genelinde mazgal, ızgara ve rögarlarda gerekli temizlik ve bakım çalışmalarını gerçekleştirerek önlemler aldı.
Şanlıurfa'da Pazar Günü Su Kesintisi Yaşanacak !
Şanlıurfa genelinde hafta sonu pazar günü(12 Kasım 2023) Türkiye Elektrik Üretim İletim (TEİAŞ) tarafından enerji nakil hatlarında yapılacak bakım ve onarım çalışmaları nedeniyle su kesintisi yaşanacağı duyuruldu.
ŞUSKİ duyurdu! Urfa'da 2 mahallede su kesintisi olacak
ŞUSKİ, Haliliye’de hat bağlatı çalışma nedeniyle yarın 2 mahallede su kesintisi yaşanacağını bildirdi.
Suruç'ta içme suyu şebekesi yenileniyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, Suruç ilçesi içme suyu şebeke projesi için 230 km’lik hat döşemesi için çalışmalarını sürdürüyor.
OSB müteşebbis heyeti Vali Şıldak başkanlığında toplandı
Vali Hasan Şıldak başkanlığında Şanlıurfa OSB müteşebbis heyeti toplantısı gerçekleştirildi.
Şanlıurfa'da TOKİ konutları teslim edilmeye başlanıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, TOKİ tarafından yapımına başlanan 4 bin 469 kalıcı konutun inşası sürüyor. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kalıcı konutlardan 897’sinin teslim edileceği tarihi açıkladı.
Şanlıurfa'da TOKİ konutları teslim edilmeye başlıyor
Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Şanlıurfa'da, TOKİ tarafından yapımına başlanan 4 bin 469 kalıcı konutun inşası sürüyor. Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, kalıcı konutlardan 897’sinin teslim edileceği tarihi açıkladı.
Şanlıurfa'da ŞUSKİ ekipleri kış hazırlıklarına devam ediyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ŞUSKİ Genel Müdürlüğü, kış aylarında olası su taşkınlarının önüne geçmek için kent genelinde kanalizasyon ve menfezlerde temizlik çalışmasını sürdürüyor.