Arama
Arama Sonuçları
Usta Gazelhan Kazancı Bedih kabri başında anıldı
Şanlıurfalı usta gazelhan Bedih Yoluk, Nam-ı diğer Kazancı Bedih vefatının 19. Yıldönümünde kabri başında dualarla anıldı. Kazancı Bedih'in Bediüzzaman Aile Mezarlığı'ndaki kabri başında düzenlenen anma töreninde Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi.
Büyükşehir’den aşevine halk ekmek desteği
Büyükşehir Belediyesinin kente kazandırdığı Halk Ekmek Fabrikasından çıkan ekmekler, Aşevi Derneğindeki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor. Aşevinden yemek almaya gelenler halk ekmekten memnun olduklarını dile getirdi.
İHH Şanlıurfa Şubesi’nin kış yardım kampanyası devam ediyor
İHH Şanlıurfa Şubesinin Suriye’de çadır kamplarda yaşam mücadelesi verenler için “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla başlattığı yardım kampanyası devam ediyor.
Şanlıurfa'da sobadan sızan gaz 2 can aldı!
Bozova'da bir çift, evde yaktıkları kömür sobasından sızan karbonmonoksit gazından zehirlenerek hayatını kaybetti.
Bozova’da sobadan sızan gaz yaşlı çiftin sonu oldu
Bozova’da sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen yaşlı karı koca hayatını kaybetti.
Şanlıurfa'dan Suriye'ye 7 tır insani yardım gönderildi
İHH Şanlıurfa Şubesi, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine 7 tır insani yardım malzemesi gönderdi.
İHH Şanlıurfa Şubesinin yardım tırları 10 Aralık'ta yola çıkacak
İHH Şanlıurfa Şubesinin Suriye’de çadır kamplarda yaşam mücadelesi verenler için “İyilik Soğuk Geçirmez” sloganıyla başlattığı kış kampanyasında toplanan malzemeler 10 Aralık’ta tırlarla yola çıkacak.
Urfa'da polislerden soba zehirlenmelerine karşı uyarı
Şanlıurfa polisi, karbonmonoksit zehirlenmelerine karşı vatandaşları uyararak, yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi.
Şanlıurfa’da sobacılar talebe yetişemiyor
Şanlıurfa’da, son zamlarla doğal gazın lüks hale gelmesiyle vatandaşların kömür ve odun sobalarına ilgisi arttı. Sobacılar, artan enerji maliyetlerinin ardından sobalara geri dönüş başladığını belirtiyor. Yaklaşan kış öncesi taleplere yetişemediklerini kaydeden sobacılar, yurt dışından da sipariş alıyor.
HÜDA PAR İl Başkanı: Esnaf çaresiz yetkililer sessiz
Evren Sanayi Sitesi Bölgesi'nde bulunan sanayi esnafını ziyaret eden HÜDA PAR Şanlıurfa İl Başkanı Emin Özaslan, artan işyeri fiyatlarına karşın yeni iş yerleri için arsa tahsis edilmesi için yetkililere çağrıda bulundu.
Urfa'da kaybolmaya yüz tutan mesleklere 250 bin lira
KOSGEB tarafından, Şanlıurfa’da da son demlerini yaşayan bakırcılık, kalaycılık, oymacılık, baston, asa, beşik yapımı, tabaklık, saraçlık ve şerbetçilik gibi geleneksel, kültürel, sanatsal olan ve kaybolmaya yüz tutmuş mesleklere 250 bin liraya kadar hibe desteği verilecek. Ön başvurular 22 Temmuz’a kadar alınacak.
Başkan Beyazgül her hafta sonu muhtaç ailelerin kapılarını çalıyor
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Beyazgül, her hafta sonu ihtiyaç sahibi ailelerin hanelerine gerçekleştirdiği ziyaretlerle vatandaşların gönüllerine dokunuyor. Beyaz eşyadan mobilyaya, akülü tekerlekli sandalyeden hastane yatağına varana kadar ayni yardımlarla maddi durumu iyi olmayan ailelerin yüzünü güldüren Başkan Beyazgül, toplamda 2 milyon 381 bin TL de nakdi yardımda bulundu.